Bocian Mikołaj i jego historia

Bocian Mikołaj i jego historia na Dyskusyjnym Klubie Książki w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach.

18 marca 2024 roku w spotkaniu klubu, podczas którego poruszyliśmy wiele interesujących tematów m.in. o tolerancji i szanowaniu różnorodności, uczestniczyły dzieci ze SP w Siecieborzycach. Tematem naszych wspólnych rozmów była historia bociana Mikołaja, który pokochał żabkę Izabellę i dla niej gotów był zostać jaroszem. Czy dojdzie do ślubu? Co na to rodzina bociana? Opowiadanie „Mikołaj, czyli historia pewnego bociana” to zabawna historia, która zaskoczyła nas swoim zakończeniem.

Zapraszamy do lektury zbioru opowiadań pt. „Kapelusz pani Wrony” Danuty Parlak.

Dorota Klimejko - moderator DKK

projekt-bez-nazwy

Kuba i Buba świętują Walentynki

Kuba i Buba świętują Walentynki na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Siecieborzycach. 9 lutego 2024 po raz pierwszy w tym roku odbyło się spotkanie DKK. Dzieci wysłuchały opowiadania Walentynki Kubinki i Bubinki z książki Grzegorza Kasdepke pt. „Rok z Kubą i Bubą”. Wyjaśniliśmy sobie co oznacza powiedzenie „Kto się lubi, ten się czubi”, które doskonale ukazuje relacje głównych bohaterów. Zachęcamy do sięgnięcia po tę książkę z zabawnymi historyjkami o życiu bliźniaków, które czasami przysparzają rodzicom kłopotów ale np. na Walentynki potrafią wyczarować piękne kartki. Po każdym z rozdziałów na czytelników czekają niespodzianki.

Moderator DKK- Dorota Klimejko

projekt-bez-nazwy-1

Znikające skarpetki na Dyskusyjnym Klubie Książki

Po wakacjach wracamy do spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii bibliotecznej w Siecieborzycach. O książce rozmawialiśmy z uczniami klasy pierwszej w Siecieborzycach. Zaprezentowaliśmy dzieciom książkę Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uczestnicy spotkania wysłuchali Opowieści o skarpetce siódmej, która popłynęła okrętem do Hilo- jednak wróciła i zaczęła wszystko od początku. Rozmawialiśmy co się dzieje ze skarpetkami, które się gubią podczas prania i tu dzieci opowiadały historię o swoich skarpetkach. Następnie każdy uczestnik spotkania wylosował skarpetkę, w której ukryte było zadanie plastyczne. Zostały wykonane prace na temat skarpetki, która chciała zostać piłkarką, polecieć na księżyc, zostać kierowcą rajdowym czy spotkać dinozaura. Dzieci wykazały się kreatywnością, wyobraźnią i dawką humoru w przedstawieniu przygód swoich skarpetek.

Dorota Klimejko- moderator DKK

img-20230921-wa0016

Pierwszoklasiści na tropie detektywa …. Seledynowej skarpetki!

30 października podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Siecieborzycach poznaliśmy kolejną historię z książki J. Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Beatą Jakowicką. Seledynowa skarpetka postanowiła zostać detektywem i schwytać złodzieja ciasteczek, które znikają z kawiarni. A czy jej się to udało to zapraszamy do lektury tej historii i innych o uciekających skarpetkach.

Dorota Klimejko- opiekun DKK

collage-4

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W słoneczny dzień pod chmurką urządziłyśmy sobie piknik z książką Tiny Oziewicz pt. „Co robią uczucia”. Po wspólnym przeczytaniu tekstu książki, w której ilustracje nadzwyczajnie uzupełniają tekst rozmawiałyśmy o emocjach. Okazało się, iż w zależności od wieku i sytuacji różnie postrzegamy emocje. Przedstawiłyśmy również nasze emocje w formie plastycznej. Polecamy książkę, którą mogą czytać wspólnie młodsze i starsze dzieci o czym się przekonałyśmy.

Dorota Klimejko – moderator DKK

img_20220804_112310