Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Narodowe Czytanie Trylogii H. Sienkiewicza

Data: So. 6 Wrz, 2014 12:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

narodowe czytanie6 września 2014 r. z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego odbędzie się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku spotkamy się podczas wspólnej lektury „Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Bo choć doskonale znamy treść jego książek, to przecież podczas każdej kolejnej lektury na nowo trzymamy kciuki za Kmicica, Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego. Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze włącza się do akcji Narodowego Czytania organizując 6 września o godz. 12.00 przy Ławeczce Norwida otwarte głośne czytanie. Wybrane fragmenty „Trylogii" prezentować będą zaproszeni goście: radni miejscy, znani zielonogórzanie, słuchacze ZUTW, pedagodzy oraz uczniowie z SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze.
O godz. 15.00 do grona czytających dołączy Marszałek Lubuski Pani Elżbieta Polak oraz dyrektorzy zielonogórskich instytucji kultury, którzy w oparciu o specjalnie przygotowany na tę okazję scenariusz, przedstawią przygody Sienkiewiczowskich bohaterów.
Zapraszamy serdecznie do udziału w powyższym wydarzeniu.
Osoby, które chcą w tym dniu zostać lektorami prosimy o zgłaszanie się telefonicznie pod nr 68 45 32 635 lub e-mailowo: promocja@wimbp.zgora.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 września br.
Dajmy się porwać przygodzie, przywołajmy niezapomnianych Sienkiewiczowskich bohaterów i zasmakujmy w ich rubasznym humorze!

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu