Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa

Data: Cz. 4 Wrz, 2014 8:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

PLAKAT„Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa" – wystawa przygotowana przez redakcję Winiarza Zielonogórskiego oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida.
W gablotach prezentujemy książki niemieckie i polskie dotyczące historii winiarstwa w Zielonej Górze, prace regionalnych artystów nawiązujące do Winobrania, wina i Zielonej Góry oraz materiały promocyjne z wybranych winnic otaczających Zieloną Górę. Ponadto, przypominamy dlaczego rok 1314 jest ważny dla naszego Miasta, jak wyglądały przedwojenne zakłady Gremplera i współczesna nam Lubuska Wytwórnia Win, jak dawniej obchodzono Winobranie. Prezentujemy także Szlak Zielonogórskich Tradycji Winiarskich. Wszystkich zainteresowanych tematem i chcących dowiedzieć się więcej zapraszamy do Działu Informacji Regionalnej i Bibliograficznej, który dysponuje publikacjami o Zielonej Górze oraz obszernym księgozbiorem winiarskim (historia, uprawa winorośli, produkcja wina oraz jego kultura).

Wystawa czynna od 4 do 30 września, łącznik WiMBP (parter)
poniedziałek-piątek w godzinach 8.00-19.00
sobota w godzinach 9.00-16.00
Zapraszamy serdecznie,
Redakcja Winiarza Zielonogórskiego oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
im. C. Norwida w Zielonej Górze

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu