Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
28 Luty 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej

Data: Pt. 21 Lut, 2014 19:00 - 19:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej, 21.02.2014, godz. 19:00

wystawa pauliny plakat

21 lutego w mediatece „Szklana Pułapka", Filii nr 7 WiMBP im. C. Norwida w Zielonogórskiej Palmiarni odbędzie się wystawa fotografii Pauliny Czarnieckiej.
Artystka ma 25 lat i obecnie zatrzymała się w Zielonej Górze na jakiś, nieokreślony jeszcze, czas. Fotografią zajmuje się od początku 2012 roku, choć miała silne pragnienie robienia tego wcześniej. Fotografia jest jej największą pasją, jednak poza zdjęciami zachwyca się wieloma innymi rzeczami, które chyba najprościej to ujmując, wpływają na zdjęcia jakie robi lub chciałaby, by wpływały. Największą przyjemność sprawia jej fotografia klasyczna. Zdjęcia robi chwytając raz aparat cyfrowy, raz analogowy. Dokumentuje otaczający ją świat: „Banalnie łapię momenty. Czas sam nie stanie w miejscu. Chcę relacji, reakcji, akcji. Na całym świecie, z całego świata, w każdym życiu." – mówi autorka. Choć najbardziej zależy jej na autentycznych wyrazach twarzy, to czasem szuka aktorów, po to by złapać uczucia, pozy. Inspiruje ją film, książka, muzyka, codzienność, rozmowy z ludźmi, natura, dobra i zło; przede wszystkim przeżycia. W jej fotografii niezmienna jest również obecność zwierząt.
Na wystawie pojawią się portrety ludzi i zwierząt, a także portrety ze świątecznej akcji charytatywnej z 2013 roku, projekt "Co daje i zabiera Morze", odnoszący się do siły uczuć, "Dziewczyna z sąsiedztwa" - portrety kobiet z otoczenia fotografki, "Odsłonięcie" - projekt o odwadze ujawniania siebie.
Będzie można zobaczyć zdjęcia krajobrazowe, natury z różnych miejsc z Polski i na świecie, a także kilka fotografii reportażowych z Polski, Pragi, Francji i Republiki Dominikany.

Autorka o wystawie:
„Na wystawie pojawią się prace, na których eksperymentowałam moje preferencje,
na nich odkrywałam to, co sprawia mi największą przyjemność w fotografii.
W efekcie fotografii.
W obiekcie jaki chcę fotografować.
Pojawią się moje pierwsze portrety robione modelom, znajomym, zwierzętom.
Portrety realizowane w ramach charytatywnej akcji świątecznej w 2013.
Będzie można zobaczyć pierwsze początki projektów "Co daje i zabiera Morze" - porównania uczuć do siły wód. Falowości uczuć. Docenienie siły emocji, instynktów w uleganiu uczuciom. Darów natury, darów relacji. Pozostałości. Utraty. Wspomnień. Pożegnań.
"Dziewczyna z sąsiedztwa". Inny projekt nad jakim teraz aktualnie pracuję to portrety kobiet z mojego miasta, kobiet które poznałam. Fascynujące. Portrety podpisane słowami z ich osobistą historią.
"Odsłonięcie". Pojawi się kilka zdjęć krajobrazu, natury, z różnych miejsc z Polski i na świecie, a także kilka fotografii reportażowych z Polski, Pragi, Francji i Republiki Dominikany."

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu