Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
18 Czerwiec 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Piosenki z dobrym tekstem – recital Katarzyny Żak

Data: N. 16 Cze, 2019 19:30 - 21:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewodzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach 5. Festiwalu Filmu i Teatru KOZZI CZYŻEWSKA FIJEWSKI 16 czerwca,  godz. 19.30, Kino Norwid/Sala im. Janusza Koniusza na recital Piosenki z dobrym tekstem w wykonaniu Katarzyny Żak, aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej.

Katarzyna Żak, znana m.in. ze znakomitych ról w serialach Miodowe lataCałkiem nowe lata miodowe i Ranczo, aktorka filmowa i teatralna, będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Teatru.

Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu gdzie zagrała m.in. w spektaklach, “Opera za trzy grosze” ,„Sztukmistrz z Lublina” „Wariat i zakonnica” „Piaf” „Lot nad kukułczym gniazdem”. Od kilkunastu lat jest związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m. in. w spektaklach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski (“Brassens” i “Criminale Tango”), Andrzej Strzelecki („Conte”, “Love”), Maciej Wojtyszko,(„Damy i Huzary” „Kandyd czyli optymizm”). Aktualnie występuje na scenie Teatru Capitol (w spektaklu “Zdobyć, utrzymać, porzucić”), Och Teatrze (“Lekcje stepowania”), Teatrze Komedia (“Ostra jazda” oraz “Napad na bank”), Teatrze Syrena (“Hallo Szpicbródka”). W 2015 roku została nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji konkursu Telekamery Tele Tygodnia.

Od kilku lat z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Ma na swoim koncie trzy płyty: “Młynarski - Jazz” (1994), standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego, „Kolędy na cały rok” (1995), z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego oraz „Bardzo przyjemnie jest żyć” (2016), z tekstami M. Czapińskiej, W. Młynarskiego, J. Wołka, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa, S. Wielanka i P. Bukartyka.

Podczas Festiwalu Katarzyna Żak wystąpi w recitalu muzycznym Piosenki z dobrym tekstem składającego się z piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego. Przeplatany opowieściami i anegdotami recital z pewnością doda widzom pozytywnej energii, ale również zmusi do refleksji.

BILETY DOSTĘPNE NA ABILET.PL

Czas trwania: 1 godzina i 20 minut.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu