Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
02 Grudzień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Historia Zielonej Góry winiarstwem pisana – Weekendowy Szlak Naukowy w Norwidzie

Data: So. 27 Paź, 2018 10:00 - 15:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze w ramach Weekendowego Szlaku Naukowego organizowanego przez Lubuski Urząd Marszałkowski zaprasza 27 października 2018 r. (sobota) w godz. 10.00-15.00 na prezentację zbiorów i wystawę pamiątek związanych z historią winiarstwa w Zielonej Górze i Ziemi Lubuskiej.

W Dziale Informacji Regionalnej i Bibliograficznej WiMBP, podczas wydarzenia edukacyjno-popularyzatorskiego pt. Historia Zielonej Góry winiarstwem pisana zaprezentowane zostaną wydawnictwa ze zbiorów działu o tematyce historycznej związanej z winiarstwem w Zielonej Górze i na Ziemi Lubuskiej a w formie wystawy eksponowane będą pamiątki o tej tematyce ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej i Muzeum Archeologicznego w Świdnicy. Wydarzenie będzie urozmaicone konkursem nt. wiedzy uczestników eventu o zabytkach winiarskich na terenie Zielonej Góry.

Weekendowym Szlaku Naukowym – to okazja do przyjrzenia się z bliska jak działają innowacyjne firmy, uczelnie oraz inne instytucje zajmujące się nauką. Zwieńczeniem akcji, którą zaplanowano w dniach 22-27 października, będzie pełne atrakcji „SHOW NAUKOWE", które odbędzie się 27 października br. w Bibliotece Norwida (al. Wojska Polskiego 9).

Udając się na szlak będzie można skorzystać z szeregu bezpłatnych propozycji. Znajdują się wśród nich m.in.: pokazy, spotkania, wykłady i warsztaty, podczas których np. można dowiedzieć się jak zostać superbohaterem, czy jak produkować prąd za pomocą siły mięśni, zobaczyć także roboty przyszłości np. kąsającą kobrę.

Celem „Weekendowego Szlaku Naukowego" jest promocja uczelni wyższych, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką. Chodzi także o podkreślenie roli, jaką w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020. Do współpracy przy organizacji Szlaku zaproszone zostały jednostki naukowe, muzea, biblioteki, izby pamięci, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne rozwiązania.
Wykaz atrakcji „Weekendowego Szlaku Naukowego" można znaleźć na stronie: http://lubuskie.pl/news/24383/806/Podroz-naukowym-szlakiem/d,news-bootstrap/

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu