Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Pokonkursowe wystawy XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny

Data: Pn. 5 Wrz, 2016 10:00
Lokalizacja: Biblioteka

plakatPrzed nami kolejne wydarzenia związane z przebiegiem XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Sztuczna inteligencja
Zapraszamy na dwie wystawy.

Od 02.09 do 25.09.2016 w BWA czynna będzie wystawa rysunku: "Paulina Poczęta - Wielkie mi rzeczy". BWA Zielona Góra ufundowała tej artystce nagrodę, którą jest wystawa autorska.
Na wystawie „Wielkie mi rzeczy" artystka zaprezentuje kilkanaście rysunków z ostatnich trzech lat.

Paulina Poczęta jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gdzie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Rysunku - prowadzi zajęcia z rysunku i interdyscyplinarne projekty twórcze.
Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2005 r. Zajmuje się tworzeniem obiektów, malarstwem, grafiką, fotografią i rysunkiem. Od roku 2007 zajmuje się także działalnością dydaktyczną. Obecnie prowadzi w uniwersytecie śląskim w Katowicach zajęcia z rysunku oraz interdyscyplinarne projekty twórcze. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych.

Wystawa pokonkursowa XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Trwa od 5.09 do 30.09. 2016 r.

Pokonkursowa wystawa najlepszych rysunków na czele z nagrodzonymi towarzyszyć będzie tegorocznemu zielonogórskiemu Winobraniu. Będzie to z pewnością jedna z atrakcji dla mieszkańców Zielonej Góry i gości winobraniowych. Możemy ją oglądać w salonie wystawowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.
Wystawa to prawie 100 rysunków, na których ich autorzy rozważają pół żartem pół serio jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie.
Wśród nich nagrodzone prace (3 nagrody główne i 6 nagród specjalnych).
Kulminacją wydarzeń związanych z konkursem będzie uroczysty finisaż obu wystaw 24 września o godz. 16.00, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. Zbigniew Jujka, Konstantin Kazanchev z Ukrainy, Valeriu Kurtu z Berlina, Mirosław Hajnos, Sławomir Makal.
W międzynarodowym gronie, jak co roku będziemy się dzielić wrażeniami z tegorocznego konkursu i wieściami, co słychać w świecie rysunku satyrycznego.
Tegoroczny konkurs przechodzi powoli do historii. Najlepsze rysunki można będzie oglądać nie tylko w Zielonej Górze, bowiem wystawa zagości także w innym galeriach w Polsce.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu