Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
27 Luty 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja książki Małgorzaty Hellmann "Droga z przekonania"

Data: Pt. 26 Sie, 2016 18:00 - 19:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

hellamnWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 26 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris na promocję książki Małgorzaty Hellmann Droga z przekonania.

Jest to prawdziwa historia oparta na biografii Rolanda Hellmanna, fotografa i autora książek, organizatora pierwszych transportów pomocy do polski w czasie Stanu Wojennego oraz inicjatora współpracy między miastami Verden w Niemczech i Zielonej Góry w Polsce.

Zależało nam na tym, aby dokumenty potwierdzające inicjatywę oraz działalność mieszkańców Verden na rzecz Zielonej Góry oraz późniejszą współpracę obu miast, zatrzymać dla przyszłych pokoleń. Taką samą intencję miała wystawa pt. Historyczna droga do wolności, która przygotowaliśmy i przedstawiliśmy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Dla nas była ona uwieńczeniem 33 letniej pracy na rzecz miasta Zielona Góra oraz jednym akcentów współpracy Niemiecko-Polskiej. Wśród zaproszonych gości byli świadkowie z tamtych lat oraz ludzie młodzi nie znający tych czasów, także uczniowie ze szkół zielonogórskich.

O Autorce:

Małgorzata Hellmann – tłumacz. Przełożyła z języka niemieckiego na język polski i z języka polskiego na niemiecki, wiele publikacji oraz filmów dla telewizji polskich i niemieckich. Były to m.in.:

-  albumy: Zielona Góra, moje ulubione miasto (2009), Guben-Gubin, Euromiasto w sercu Europy (2012), Ziemia Lubuska zielona sympatyczna warta zachodu (2013). Ostatnio: album Nowa Zielona Góra moje ulubione miasto oraz powieść Moja przemiana w dwóch ojczyznach z hitlerowskiego chłopca na mistycznego geniusza (2015).

- filmy: Peitz i Żagań; dwujęzyczne programy telewizyjne pt. Pod jednym kapeluszem oraz liczne filmy turystyczne w języku polskim i niemieckim, jak: Malta, Włochy i Turcja.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu