Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
05 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja książki "Zawodowiec" Andrzeja Bobera

Data: Cz. 14 Sty, 2016 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

BoberWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 14 stycznia 2016 r., godz. 18.00 do Sali Dębowej na promocję książki Zawodowiec Andrzeja Bobera. Spotkanie prowadzić będzie red. Paweł Mrożek.

Andrzej Bober - dziennikarz, publicysta, niezwykłą popularność przyniosło mu prowadzenie programu w TVP "Listy o gospodarce". Karierę rozpoczął w "Życiu gospodarczym",  a następnie w "Życiu Warszawy". W stanie wojennym pracował m.in. jako dostawca sztucznej biżuterii i dyrektor marketingu w firmie polonijnej.

Zawodowiec - „Chciał być dziennikarzem. Został nim. A potem? Pił wino z Marszałkiem Broz Tito. W „Życiu Warszawy” opisywał wielkie budowy socjalizmu. Był z wizytą  u geniusza Karpat Nikolae Caucescu i widział jak Edward Gierek pieli grządki. Balangował  z „warszawką” w latach 60. Demaskował gigantomanię następnej dekady w programie „Listy o gospodarce”. W stanie wojennym handlował sztuczną biżuterią. Na maszynie produkującej nalepki na tanie wino, wydrukował 200 tys. egzemplarzy „Archipelagu Gułag”. Pomagał Wałęsie w jego debacie z Miodowiczem. Dziś mówi, że chciałby wyjechać z Polski. Kto? Bober. Andrzej Bober”.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu