Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

"Witkacy wobec upadku cywilizacji i totalizacji ustrojowej" w Filii nr 1

Data: Pn. 30 Lis, 2015 14:00 - 15:00
Lokalizacja: Filia 1
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

witkacy2 2Senat RP ogłosił rok 2015 Rokiem Witkiewiczów, doceniając wkład Stanisława i Stanisława Ignacego w kulturę. U nas też nie mogło zabraknąć akcentu związanego z tymi obchodami. Z okazji przypadającej właśnie 130. rocznicy urodzin Witkacego w Filii nr 1, 30 listopada o godz. 14.00,  odbędzie się wykład dr Anity Kucharskiej-Dziedzic pt. ,,Witkacy wobec upadku cywilizacji i totalizacji ustrojowej". Obecność swoją zapowiedziała młodzież z II Ogólnokształcącego Liceum Ekologicznego w Zielonej Górze.
Zapraszamy jednak osoby zainteresowane sylwetką i twórczością jednego z najwybitniejszych twórców polskiej literatury i sztuki XX wieku, miejsca nie powinno zabraknąć!

Anita Kucharska-Dziedzic - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, od 2006 roku doktor nauk humanistycznych, pracuje w Zakładzie Literatury XX i XXI wieku oraz w Pracowni Literatury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Specjalizuje się w literaturze drugiej połowy XX wieku.
Prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA.

więcej informacji na https://www.facebook.com/filianr1/?fref=ts

Do plakatu wykorzystano fotografie:
1. Portret Witkacego, fot. Józef Głogowski, 1931
2. Stanisław Ignacy Witkiewicz,"Przerażenie wariata", autoportret, 1931, fot.www.sothebys.com
3. Fotograficzny autoportret Witkacego,fot. z kolekcji Ewy Franczak i Stefana Okołowicza
4. Józef Głogowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz jako Profesor Pulverston, fot. z kolekcji Ewy Franczak i Stefana Okołowicza, fot. Muzeum Pałac w Wilanowie

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu