Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
19 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Konferencja naukowa: Kultura na łamach prasy Ziem Zachodnich po 1945 roku

Data: Śr. 25 Lis, 2015 10:00 - 10:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej pod hasłem Kultura na łamach prasy Ziem Zachodnich po 1945 roku, która odbędzie się 25 listopada 2015 roku w gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze przy alei Wojska Polskiego 9.Celem konferencji jest zaprezentowanie zagadnień związanych z kulturą (teatrem, kinem, książką itp.) Ziem Zachodnich po 1945 roku na podstawie prasy tego terytorium, obejmującego obszar dzisiejszego województwa opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego. Tematyka konferencji ma także zwrócić uwagę na czynniki wpływające na kierunki zmian w przedstawianiu kultury w różnych okresach, od czasów powojennych po współczesność.
Konferencja jest adresowana do badaczy historii Polski, kultury, językoznawców, socjologów, politologów oraz innych badaczy zainteresowanych powyższą problematyką.Zespół organizacyjny konferencji stanowią: prof. dr hab. Janusz Faryś (PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim), dr Andrzej Buck (dyrektor WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze), dr Przemysław Słowiński (PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim), dr Przemysław Bartkowiak (WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze), dr Dawid Kotlarek (WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze).Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Językiem konferencji jest język polski. Zespół organizacyjny zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszonych referatów.

PROGRAM

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu