Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
11 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Powiaty oczami artystów – poplenerowa wystawa w Galerii Biblioteki Norwida

Data: Pt. 9 Paź, 2015 17:30 - 17:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Nowida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Powiat Zielonogórski zapraszają 9 października o godz. 17.30 do Galerii Biblioteki na wernisaż poplenerowej wystawy pt. Powiaty oczami artystów. Po wystawie zapraszamy na spotkanie
z niezwykle popularnym w Ameryce Południowej i Hiszpanii kolumbijskim poetą, dziennikarzem i kulturoznawcą Winstonem Moralesem Chavarro.

Wystawa jest efektem pleneru artystycznego, który odbył się w dniach 14-21 czerwca 2015 r. w Kargowej, jako część projektu pt. "Powiaty oczami artystów", którego beneficjentem jest Powiat Zielonogórski, a partnerami Powiat Sprewa-Nysa i Gminne Centrum Kultury  w Kargowej. W projekcie udział wzięło 20. artystów: 1 fotografik i 9. malarzy  z Niemiec oraz 10. malarzy z Polski.

Wśród niemieckich uczestników znaleźli się: Eka Orba, Erik Schiesko, Nataliya Medynich, Matthias Lehmann, Anette Lehmann – Westphal, Anett Münnich, Stephan Ilge, Simone Claudia Hamm, Willi Selmer i Ronne Noack, natomiast Polskę reprezentowali: Urszula Zając, Adrianna Małecka, Urszula Szkop, Jadwiga Kopij, Regina Woźniak, Barbara Dzięcielewska, Katarzyna Szurkowska, Izabela Sak, Ludwik Błażejewski i Mariusz Sobieszek.

Podczas pleneru powstało ponad 50 prac w różnych technikach malarskich. Większość z nich przedstawia urokliwe zakątki Kargowej i Powiatu Zielonogórskiego, ale są też obrazy abstrakcyjne, a także portrety.

Wystawa czynna w Galerii Biblioteki Norwida do 31 października br. Na odwiedzających czeka katalog, który prezentuje sylwetki artystów oraz ich prace.

 

powiat oczami

 

 

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu