Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
05 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocj książki pt. "Smocze łzy – legendy zielonogórskie"

Data: Wt. 29 Wrz, 2015 10:00 - 10:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

29 września 2015 r. o godzinie 10.00 w Sali Dębowej Biblioteki Norwida odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Skorulskim, Dyrektorem Zespołu Edukacyjnego nr 2, połączone z promocją książki pt. Smocze łzy – legendy zielonogórskie. To zbiór ośmiu opowieści dotykających miejsc, które po 1 stycznia 2015 roku weszły w obszar wielkiej Zielonej Góry. Ilustracje do książki wykonał znany zielonogórski plastyk Igor Myszkiewicz. Uczestnikami spotkania będą uczniowie zielonogórskich szkół.

Mamy nadzieję, że zarówno treść jak i barwne ilustracje pobudzą dziecięcą wyobraźnię i pomogą w budowaniu więzi z naszą małą ojczyzną. Bardzo byśmy chcieli, aby książka stała się pretekstem do wyruszenia na krótkie wyprawy w gronie rodziny, klasy czy gromady zuchowej i dotarcia do miejsc tam opisywanych.  W wyjazdach pomocna będzie z pewnością mapa umieszczona na końcu książki, a informacje w rozdziale ziarenka prawdy przybliżą odwiedzane miejsca .

Książka jest częścią projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Nasze Zatonie” przy współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, Lubuskim Stowarzyszeniem Profilaktyki Społecznej oraz pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Zapraszamy do lektury i wyruszenia szlakiem zielonogórskich legend.

Jarosław i Radosław Skorulscy

Ilość miejsc ograniczona. Chętnych na spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Jarosławem Skorulskim 509-918-008

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu