Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
13 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Europejskie Święto Języków w Bibliotece Norwida

Data: Pt. 18 Wrz, 2015 12:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

plakat europejskie święto języków18 września 2015 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida odbędzie się Europejskie Święto Języków – wydarzenie poświęcone nauce języków i wielokulturowości Europy. Przez cały wrzesień we wszystkich krajach Unii odbywają się imprezy promujące naukę języków obcych wspierane przez Radę Europy, instytucje narodowe i regionalne.
Inauguracja Europejskiego Święta Języków nastąpi o godz. 12.00 w Sali Dębowej, podczas której znani zielonogórzanie, aktorzy i dziennikarze, odczytywać będą ciekawostki na temat różnych języków i kultur. Będzie się można również zapoznać z amerykanizmami w języku polskim oraz historią powstania najdłuższego słowa w języku walijskim. Odbędzie się także konkurs z nagrodami dla publiczności. Od 13.00 do 13.45 dzieci w wieku 9-12 lat będą mogły wziąć udział w bezpłatnej pokazowej lekcji j. angielskiego przeprowadzonej przez szkołę Empik, a od 14.00 do 14.45 w lekcji niemieckiego szkoły Jago (Sala Wykładowa WiMBP, I piętro). O 15.00 odbędzie się prezentacja nauczycieli ze SP nr 8 w Zielonej Górze na temat międzynarodowej wymiany nauczycieli w ramach programu Erasmus+ (Sala Wykładowa WiMBP).

W czasie Europejskiego Święta Języków w Norwidzie od 12.00 do 16.00 rozstawione będą w holu stoiska szkół językowych.

Uwaga! W przypadku grupy zorganizowanej, konieczny jest wcześniejszy kontakt (ograniczona liczba miejsc) - tel.:(+48) 68 45 32 638 (Biblioteka Obcojęzyczna).

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu