Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
25 Wrzesień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Promocja zbioru publicystycznych esejów pt. List do Krzysztofa Stanisława Turowskiego

Data: Cz. 26 Mar, 2015 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

list do krzysztofaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 26 marca br. (czwartek) o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris na promocję zbioru publicystycznych esejów pt. List do Krzysztofa Stanisława Turowskiego. Spotkanie moderować będzie: Włodzimierz Rogowski.

Stanisław Turowski - publicysta, felietonista, prozaik, nauczyciel. Urodził się 15 lutego 1945 r. w Mnichowie na Ziemi Sieradzkiej. Ukończył Studium Nauczycielskie w Kaliszu. Członek polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych. Mieszka w Gubinie.
Literacko debiutował opowiadaniem Przepych w „Nadodrzu" (1974 r.). W jego dorobku znajdują się książki takie jak: Belferska miłość, Adres Pana Boga czy Notatki z kraju szczęśliwości, a także około trzech tysięcy różnych tekstów prasowych oraz kilkadziesiąt felietonów radiowych. W 1998 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Kulturalną.Jest autorem zbioru opowiadań Parszywy los. 44 odsłony, zbioru felietonów Głową w mur i zbiorów szkiców Gubinianie. 21 wspaniałych, Listy do młodego dyrektora, Adres Pana Boga i Bez retuszu.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu