"Zostać w Polsce czy emigrować?" debata uczniów LO VI w mediatece Szklana Pułapka

Data: Cz. 26 Mar, 2015 13:00 - 13:00
Lokalizacja: Filia nr 7
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida

Mamy zaszczyt poinformować, że dnia 26 marca 2015 w mediatece Szklana Pułapka odbędzie się kolejna, ogólnoszkolna debata poświęcona tematyce emigracji wśród młodzieży. Organizatorami są uczniowie i nauczyciele z VI Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze przy współpracy WiMBP im. C. Norwida.

Podczas spotkania młodzież w swojej prezentacji ukaże nam dane statystyczne i wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów VI LO.

Zaproszeni goście, którymi są członkowie koła dziennikarskiego z Zespołu Szkół Ekologicznych, przedstawiciele Technikum nr 1, młodzież studiująca poza granicami kraju, osoby pracujące w Niemczech i Wielkiej Brytanii jak i te, które związały swoje życie zawodowe z Polską opowiedzą o swoich doświadczeniach i wymienią poglądy. Debata ma na celu ukazanie plusów i minusów emigracji, trudności w adaptacji, skonfrontowanie własnych wyobrażeń z rzeczywistością.

Coroczne spotkania młodzieży odbywają się w ważnych dla mieszkańców miejscach Zielonej Góry. W roku 2014 było nim BWA, a temat debaty dotyczył street artu. Tym razem to mediateka Szklana Pułapka ma przyjemność gościć przedstawicieli LO VI i wszystkich uczestników.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść