Nagroda:

Agata Sendecka za cykl czterech programów telewizyjnych: „Rodzina na plus”, wyemitowanych na antenie TVP Gorzów.

Nominacje:

Małgorzata Bugaj za zgłoszone audycje radiowe: „Hura matura”, „65 lat Lubuskiego Teatru”, „Zielona Góra czyta z Indexem”, „Z Indexem w Londynie”.

Szymon Kozica za zgłoszone artykuły prasowe: „Tajemnicza śmierć rodziny w lesie”, „Historia pewnej miłości, której żadna siła nie potrafiła zniszczyć”, „Biżuteria ratowała ludzkie życie”, „Myślałem, że ja tego nie przeżyję... Z pamiętnika 16-letniego powstańca”.

Elżbieta Wozowczyk-Leszko za reportaże radiowe: „Nastoletnie macierzyństwo”, „Spoko tato”, „Nacisnąć czerwony krzyżyk”, „Człowiek nie rodzi się zły”.

Dyplom za całokształt twórczości: Elżbieta Samsel-Czerniawska

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza (do 35 lat życia): Szymon Płóciennik

Dyplom za debiut: Studenci z Dziennikarskiego Koła Naukowego „Faktor”, działającego pod opieką prof. Magdalena Steciąg z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nagroda:

Michał Szczęch za artykuły prasowe: „Blood and Honour (Mury Polskie)", „Ćwierć miliona ruskich", „Niemiecki las żywi nas. Grzyb to pieniądz", „Wszyscy jesteśmy winni".

Nominacje:

Dariusz Chajewski: „Gdy widzę w lusterku, że długi czas jedzie za mną polskie auto, boję się...", „Wigilia może być jednak bez barszczu i kolęd podczas wieczerzy", „Wywiesiłem w Nowej Soli pierwszą flagę", „Nieszczęścia nie chodzą po lesie...".

Karolina Kamińska: „Życiowe Kilimandżaro", „Leopardy ryknęły na poligonie", „Tradycje Czarnej Dywizji", „Noble Jump od kuchni".

Dyplom za całokształt twórczości: Dariusz Chajewski.

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza: Karolina Kamińska.

Nagroda:

Donat Linkowski, audycja radiowa: „Ziemia i Pieśń I", „Ziemia i Pieśń II", „Na swojską nutę", „Donata swojskie klimaty".

Nominacje:

Leszek Kalinowski: „Jak Gabrysia twarz odzyskała", „W Polsce? Ale Ameryka", „Pierwszy raz? Internet rozpiął jej stanik i...", „Ta przyjaźń jest jak statek. Nawet, gdy nie widać jej na horyzoncie, nie tonie"

Maja Sałwacka: „Musisz pochować 3 milimetry", „Żyć na konto Nowickiego", „Siedem", „To nie była śmierć z miłości".

Artur Wiszniewski: „Zatrute pole", „Ja ci zagram, a ty żyj", „Prawo ojca", „Takie są czarne pasy".

Marzena Wróbel-Szałę: „Komin niezgody", „Śladem dziadków naszych", „Cyprian, czas wstawać", „Tajemnice Joanny".

Dyplom za całokształt twórczości: Donat Linkowski.

 

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza: Maja Sałwacka.

Nagroda:

Cezary Galek, audycje radiowe: „Opowieść prowincjonalna"; „Wiersz dla Emilki"; „Historia dwóch Marii"; „Przodem do przodu".

Nominacje:

Leszek Kalinowski, „Zakochany w Aniele" [wydanie internetowe „Zakochany w Annie German"]; „By się nie zgubić. W życiu"; „Powiedz, jak mnie kochasz"; „Skok przez życie" [wydanie internetowe „Jestem najstarszą modelką świata!"]; „Ocalmy od zapomnienia Polską Wełnę".

Jacek Katos Katarzyński, „Firefly Film Studio"; „Wawrzyn.., Impro.., Opera..."; „X lat Lata Muz Wszelakich"; „Najciekawsi goście 2013 r."

Wojciech Kuska, Film dokumentalny „Niezależni"; „Ekstraklasa kulturalna" – „Spotkania Alte Kameraden"; „Ekstraklasa kulturalna" - wydanie specjalne („Czary-mary Pampalary"); Rozmowa z laureatami – „Ale sztuka!".

Dyplom dla wyróżniającego się młodego dziennikarza:

Agata Źrałko, „Jesteśmy jak Ameryka, tylko żużel mamy lepszy"; „Jak pokochać święta i nie dać się depresji"; „Pierwsza kobieta żużlowiec"; „Tango w spichlerzu"; „Być jak markowy Woodstock".

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.