Wszystkim, którzy dołączyli do Wyzwań Czytelniczych serdecznie gratulujemy, za każdą wypowiedź otrzymujecie 1 punkt. Im więcej wypowiedzi, tym więcej punktów J. W listopadzie czytaliśmy książkę, w której straszy, mamy nadzieję, że nie baliście się za bardzo. Z Waszych wypowiedzi wynika, że warto czasem sięgnąć po książkę z dreszczykiem ;). Tym razem wyróżniliśmy dwoje uczestników z kategorii klas IV-VI: Mimondo oraz Astrid, ich wypowiedzi znajdziecie poniżej. Gratulujemy!

W grudniu czytamy książkę, w której występuje zwierzę (może być fantastyczne), z niecierpliwością czekamy na kolejną „porcję” wypowiedzi.

Mimondo o książce Angeli Sommer-Bodenburg  „Wampirek w podróży”

Wampirek w podróży to kolejna opowieść o Rydygierze. Tym razem nasz mały wampir musi jechać z Antosiem na wieś, ponieważ są wakacje. Jak przewieźć trumnę i wampira pociągiem tak, żeby nikt się nie zorientował? Jak przebrać wampira za człowieka? Jak go przetransportować, żeby nic mu się nie stało? Przecież słońce może go zabić! Ja już to wiem, bo przeczytałam. Przy okazji świetnie się bawiłem. Polecam! Pozostałe części też przeczytam.

wampirek

Astrid o Roba Regera  „Emily tajna księga dziwów”

Emily nie ma przyjaciół. Jest sama, no może z wyjątkiem kotów. Jak zajrzy w lustro to nie widzi siebie…widzi pełno jej klonów lub też… kota. Woli wrogów niż przyjaciół. Nie jest zła, po prostu ma diabła pod skórą. Ona patrzy inaczej … patrzy przez sieć pająka. Słucha inaczej … wszystko słyszy choć nawet nie słucha. Mówi inaczej … po cichu ale koty ja słyszą doskonale. Myśli inaczej … musi zniknąć. Jest inna … nie boi się potworów, bo hoduje Wytwory. Emily chce by każdy dzień był szary … niech będzie ciemno. Emily tak naprawdę jest …przeczytaj sam.

emili

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.