malarstwo A. WitkowskiejTytuł wystawy: " Baśnie spod powiek"

Autorka prac: Anna Witkowska

Technika wykonania: akryl na płótnie

Data/ miejsce wernisażu: 4 kwietnia 2018 r., godz. 16:00; Filia nr 8 WiMBP (ul. Spawaczy)

Tematyka/ opis: Obrazy autorki odnoszą się do baśni - a raczej subiektywnej wariacji autorki na temat baśni; Bohaterami obrazów są głównie zwierzęta przedstawione w niecodziennych sytuacjach i relacjach z istotą ludzką. Głębszą warstwą tej tematyki jest nawiązanie do snów autorki oraz jej osobistych przeżyć; fantastyczne scenerie wiążą się także z mentalnymi powrotami do dzieciństwa autorki, w którym zwierzęta odegrały istotną rolę. Czasem też zwierzę jest tu alegorią konkretnej osoby lub zbioru cech ludzkich, ludzkiego lęku, wrażliwości, siły...

Notka o autorce:

Anna Edyta Witkowska - maluje i rysuje amatorsko, jest absolwentką UZ na kierunku "Animacja kultury", którą zakończyła pracą na temat życia i twórczości malarskiej Dariusza Milińskiego. Obecnie pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida – a dokładnie w Bibliotece Pana Kleksa. Interesuje ją sztuka w szerszym znaczeniu - połączenie różnych jej dziedzin, tę iskrę "przeszczepiono" jej właśnie na studiach, gdzie miała niebywałe szczęście uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez mgr Jerzego Z. Ochockiego. Wyjazdy i przebywanie z ludźmi sztuki w ich "naturalnym" środowisku, uczestnictwo w praktycznych warsztatach z zakresu teatru, pantomimy i innych dziedzin oraz współtworzenie spektakli z grupą studentów-fascynatów ze studiów zaowocowały rozbudzeniem pasji związanej z kulturą i sztuką w szerokim znaczeniu. Miłośniczka natury. Fanka muzyki Davida Bowie, serialu "Twin Peaks" i całej twórczości Davida Lyncha oraz Andy'ego Warhola; jest pod wrażeniem spuścizny Tadeusza Kantora oraz Piotra Potworowskiego. Opiekunka kotki Tusi. Uwielbia jeździć pociągami i szynobusami, szczególnie gdy podróżuje do bliskich sercu osób.

Notka o warsztatach towarzyszących wernisażowi:

O godzinie 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy, natomiast o godz. 16.30 rozpoczną się towarzyszące wystawie warsztaty dla dzieci o tytule „Co za zwierz, czy to jeż?”. Będą to warsztaty plastyczne, podczas których nauczymy się w prosty sposób rysować wybrane zwierzęta. Zastosujemy techniki dobrze znane dzieciom, ale spróbujemy także poeksperymentować i stworzyć coś kredą… na czarnych kartkach!

Zapraszamy serdecznie dzieci w dowolnym wieku; na spotkanie nie obowiązują zapisy.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.