ELISABETH HERRMANNZapraszamy 16 listopada br., godz. 18.00 na spotkanie autorskie z  Elisabeth Herrmann, niemiecką pisarką i dziennikarką, autorką thrillerów i kryminałów, m.in. „Wioska morderców”, „Śnieżny wędrowiec”, „Opiekunka do Dzieci”. Spotkanie inauguruje 7. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów. Prowadzenie: Alfred Siatecki.Tłumaczenie: Barbara Krzeszewska-Zmyślony. Fragmenty czyta: Andrzej Nowak.

Następnego dnia, 17 listopada o godz. 11.00 autorka przeprowadzi warsztaty pisarskie i spotka się z licealistami i studentami.

Elizabeth Herrmann – urodzona w Marburgu niemiecka pisarka i dziennikarka. Wieloletnia dziennikarka radiowa i telewizyjna. Wykładowca w Wyższej Szkole Mittweida-University of Applied Sciences z siedzibą w saksońskim mieście Mittweida. W swoich książkach Herrmann odnosi się do najnowszej historii Niemiec. Autorka thrillerów i kryminałów m.in. „Wioska morderców”, „Śnieżny wędrowiec”, „Opiekunka do dzieci” oraz słuchowisk i scenariuszy. Jej powieści często służą za scenariusze filmowe. Jej pierwsza powieść kryminalna "Das Kindermädchen" została ogłoszona szóstą najlepszą powieścią niemieckiego obszaru językowego przez jury Konkursu Listy Bestsellerów Kryminalnych (Nordwestradio, tv Arte, gazeta die Welt). Napisała także na podstawie tej książki scenariusz adaptacji filmowej w reżyserii Carlo Rola. Film nominowany do nagrody publiczności "Bambi"2012 przyznawanej za osiągnięcia telewizyjne i medialne. Otrzymała nagrodę „Radio Bremen Krimipreis”. Za powieść „Zeugin der Toten” – została nagrodzona Deutsche Krimipreis – Niemiecką Nagrodą Kryminalną.

Wstęp wolny! Zapraszamy!