SkorulskiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 15 listopada (środa), godz. 18.00 do Klubu Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki Jarosława Skorulskiego Kroniki księżnej Dino. Zapiski z Zatonia z lat 1840-1861, wydanej w 200 rocznicę uzyskania przez Dorotę de Talleyrand-Pèrigord honorowego tytułu księżnej Dino. Prowadzenie: Dariusz Chajewski, dziennikarz Gazety Lubuskiej.

Jarosław Skorulski – historyk, autor książki Smocze łzy – legendy zielonogórskie, prezes stowarzyszenia „Nasze Zatonie", naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

Czterotomowe „Kroniki księżnej Dino" ukazały się po raz pierwszy w 1909 roku w Paryżu. Pani Kamila Witucka przetłumaczyła z francuskiego wszystkie zapiski z kronik jakie księżna uczyniła w Zatoniu, a ja - Jarosław Skorulski przygotowałem do nich opracowanie i przypisy. Tak powstała książka: „Kroniki księżnej Dino Zapiski z Zatonia z lat 1840-1861", która pokazuje nam to o czym myślała i co przeżywała księżna w tych dniach kiedy przebywała w naszym zatońskim pałacu. Jak patrzyła na otaczającą nas przyrodę, jakie wycieczki odbywała po okolicy i jakie wieści z Europy ją zajmowały.
Jarosław Skorulski

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.