xxxZapraszamy zielonogórskie szkoły podstawowe do udziału w Konkursie wiedzy o książce „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Konkurs dotyczy uczniów klas IV i V.

Szkoły wytypują trzech najlepszych uczniów, którzy stanowić będą reprezentację w konkursie przeprowadzonym w Bibliotece. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będę drogą elektroniczną od 8 do 15  listopada. Wystarczy wypełnić kartę uczestnictwa i przesłać  na adres mailowy: goramediow@biblioteka.zgora.pl, w temacie wpisując: HARRY POTTER.

Karta dostępna będzie w tym artykule od 8 listopada.

Karta zgłoszenia do pobrania (MS Word)

Karty przesłane przed ww. terminem nie będą brały udziału w konkursie.

Finał odbędzie się 29 listopada (środa) br. o godz. 10.00 w sali wykładowej (II piętro) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Zmierzą się w nim reprezentacje 4 szkół, które najszybciej nadeślą poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia*. Konkurs składać się będzie z konkurencji tekstowych oraz audiowizualnych i dotyczyć będzie książki J.K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Wyniki oceniać będzie trzyosobowe jury złożone z pracowników Biblioteki. Dodatkowe punkty rozdane będą zarówno za doping przybyłej z reprezentacją publiczności, jak i liczbę przebranych w kostiumy osób.

Regulamin Konkursu

Zapraszamy serdecznie do udziału. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe i upominki, a wszystko w atmosferze dobrej zabawy i rywalizacji fair play!

 

Zapraszamy również 30 listopada (czwartek)  o godz. 10.00 na głośne czytanie fragmentów książki o Harrym Potterze. Lektorami będą: Ida Ochocka, Agnieszka Hryniewicz i Ernest Nita. Całości towarzyszyć będzie Kraina Eksperymentów, która na oczach publiczności ważyć będzie magiczne eliksiry! Impreza odbędzie się w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodziezży - Bibliotece Pana Kleksa.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 68 45 32 615.

UWAGA!

LISTA SZKÓŁ, KTÓRE ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO KONKURSU:

1. ZESPÓŁ EDUKACYJNY NR 9

2. NIEPUBLICZNA SZKOŁA IM. MARII MONTESSORI

3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18

4 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15

 

Przedsięwzięcia realizowane w ramach 7. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów”.

Zrealzowano rprzy pomocy finansowej Wojeodztwa Lubuskiego

logo lubuskie

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.