portretwplenerze plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do holu Biblioteki Norwida na wystawę fotograficzną Portret w plenerze.

Wystawa fotograficzna Portret w plenerze jest finałem warsztatów fotograficznych, które odbywały się w czerwcu br. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli.

Swoje prace prezentują:
Piotr Kotylak, Emilia Szpila, Mariusz Oparski, Bolesław Polarczyk oraz Krystyna Jaworska.

Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne istnieje nieprzerwanie od 1954 r. Aktualnie liczy 34 członków w tym 11 honorowych. W czerwcowych warsztatach wzięło udział 10 osób w tym 2 fotografów gościnnie. Portret w plenerze dla wielu z nich był pierwszą okazją do sprawdzenia siebie w dziedzinie fotografii portretowej. W sesji uczestniczyło czworo ucharakteryzowanych modeli. Do wydarzenia  wykorzystano rekwizyty i stroje wypożyczone z Lubuskiego Teatru oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Miasto Zielona Góra w ramach zadania Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Celem zadania jest propagowanie umiejętności fotograficznych wśród hobbystów amatorów oraz promowanie kultury lokalnej w formie fotografii portretowej realizowanej gościnnie na terenie Skansenu w Ochli.

Wystawa czynna do 31 sierpnia br. Zapraszamy!

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.