M. SIATECKAFilia nr 4 przy ul.Podgórnej zaprasza na wystawę w ramach cyklu „Pasje naszych czytelników”, na której prezentujemy kolekcję kamieni i minerałów ze zbiorów Marii Siateckiej.

Maria Siatecka, jest pasjonatką wiedzy o kamieniach i minerałach. W latach 2004 i 2005 ukończyła kursy prowadzone przez Kirsten Kathariny Helming (Dunkę), otrzymując certyfikat ukończenia pełnego programu. Uczestniczy na bieżąco w różnych zjazdach na ten temat. Postanowiła dzielić się z innymi niezwykłą wiedzą o cechach i właściwościach kamieni szlachetnych i minerałów. Prowadzi na Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku Klub „Kryształ”. Jest zapraszana na spotkania i prezentacje, gdzie stara się na podstawie obszernej literatury zainteresować słuchaczy wiedzą o cechach poszczególnych minerałów i kamieni szlachetnych oraz wykorzystywanie ich energii w życiu codziennym, w pracy i środowisku. W celach edukacyjnych organizuje wspólne wyjazdy np. na ogromną, coroczną ,międzynarodową giełdę minerałów jaką jest Lwóweckie Agatowe Lato….

Kamienie szlachetne to więcej niż tylko kosztowne klejnoty symbolizujące estetykę i dobrobyt. W o wiele większym stopniu są one energią, która w swym największym stężeniu przekształciła się w materię. Tę energię człowiek może wykorzystać do swych celów, o ile nauczy się otwierać ukryte w kamieniach siły. Zrozumienie zjawisk jakie daje energia kamieni szlachetnych i minerałów to obszerna, ciekawa wiedza. To jeden ze szlachetnych cudów natury, którym jest także człowiek.

Beata Pawlikowska –pisarka i podróżniczka, napisała :„…bo kamienie mają moc, podobnie jak ludzkie myśli..”

Wystawę oglądać można od 5 czerwca do 31 lipca 2017 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Zapraszamy

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.