tutlandiapodsumowanieW marcu 2017 r. ogłoszony został wojewódzki projekt TUTLANDIA - edycja II.  Biblioteki południowej części województwa lubuskiego, w ramach przedsięwzięcia, realizowały zajęcia dla czytelników w oparciu o lekturę książki Agnieszki Ginko Tutlandia. Niespodzianki. W projekcie wzięło udział 14 bibliotek: GBP w Brodach, GBP w Otyniu, GCK w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach (Filia biblioteczna w Gościeszowicach), GBP w Siedlisku, GBP w Zaborze, BP w Sławie (Filia w Ciosańcu), GBP w Brzeźnicy (Filia w Chotkowie), MGBP w Czerwieńsku, BPMiG w Jasieniu, BPMiG we Wschowie, GOKiB w Wymiarkach, BP w Zielonej Górze, MBP w Żarach, MBP w Żaganiu.

Jury w składzie: Monika Simonjetz - instruktor Działu Badań, Analiz i Metodyki Biblioteki Wojewódzkiej, pomysłodawca Projektu, pod przewodnictwem Agnieszki Ginko, autorki książek Tutlandia oraz Tutlandia. Niespodzianki, przy wsparciu dra Dawida Kotlarka - kierownika DBAiM

wyróżniło następujące biblioteki:

miejsce I: Biblioteka w BRODACH

miejsce II: Biblioteka w CZERWIEŃSKU

miejsce III: Biblioteka w CIOSAŃCU, filia BP w Sławie

WYRÓŻNIENIA:

Biblioteka w ŻAGANIU

Biblioteka we WSCHOWIE

Jury punktowało przede wszystkim lokalny zasięg projektu, czyli cykliczność spotkań z różnymi grupami odbiorców, rzetelność w realizacji i pomysłowe relacje. Doceniło promocję w lokalnych mediach i na stronach samorządowych. Wyróżniło niebanalne rozwiązania w zakresie realizacji przedsięwzięcia.

Zwycięzcom GRATULUJEMY i mówimy DO ZOBACZENIA na spotkaniach autorskich!!! Wszystkim bibliotekarzom, którzy zaprosili swoich czytelników do zabawy z rodziną TUTKÓW - DZIĘKUJEMY i zapraszamy do kolejnych inicjatyw!!!

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

5 czerwca godz. 9.30 Czerwieńsk

12 czerwca:

Godz. 8.55 Brody

Godz. 12.00 Żagań

14 czerwca

Godz. 8.15 Ciosaniec

Godz. 11.00 Wschowa

tut1 tut2 tut3

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.