PLAKAT NOC W MUZEUMMuzeum Ilustracji Książkowej mieszczące się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida zaprasza 20 maja na kolejną już Noc Muzeów ph. Podróże – historyczne, fantastyczne, bliskie, dalekie, małe i duże. Liczymy, że temat zainteresuje i przyciągnie rzesze małych i dużych podróżników lub tych, którzy o podróżach marzą a przygoda w duszach im gra.
Tej nocy przeniesiemy do świata dawnych Indii, zamieszkałych przez radżów, braminów i zaklęte w zwierzęta księżniczki. Poczujemy moc duchów, demonów i dobrych bóstw. W podróż zabierze nas Marianna Jagoda – artystka z sukcesami zajmująca się tworzeniem ilustracji książkowej i projektowaniem graficznym. Jak mówi - największą przyjemność sprawia jej ilustrowanie książek dla dzieci. W szczególności dba, by jej „ilustracje były pogodne, emanowały dobrą energią i rozwijały wyobraźnię u dzieci. Dlatego lubi bawić się barwami, a inspiracji szuka w krajach przepełnionych kolorem i słońcem".
W programie hinduskiej nocy:

• ilustratorka Marianna Jagoda oprowadzi po wystawie swoich ilustracji do baśni hinduskich,
  • pokaz teledysku do piosenki o Gdańsku pt. “Kamieniczki i uliczki” do którego artystka wykonała ilustracje. Gdańsk to miasto, gdzie artystka się urodziła, mieszka i tworzy,
  • warsztaty plastyczne z Marianną Jagodą inspirowane baśniami hinduskimi. Poznanie bohaterów indyjskich ; wykonanie barwnych masek hinduskich,
  • podróże Srebrnego – liska polarnego po ciepłych krajach – wyklejanki makaronowe na motywach książeczki Agnieszki Ginko, ilustrowanej przez Mariannę Jagodę,
  • rozwiązywanie rebusów i zagadek – bardzo trudne wyrazy uzupełniające rymowanki z autorskiej książki Marty Pokorskiej,
  • „czarne" zajęcia na prasie drukarskiej, odbijanie grafik,
  • pasjonująca historia dawnej książki i ilustracji – zwiedzanie ekspozycji Muzeum Ilustracji Książkowej z przewodnikiem
  • możliwość zakupu książek z ilustracjami Marianny Jagody i zdobycia autografu ilustratorki.
  • za pasję, kreatywność, inwencję twórczą, erudycję i umiejętność wspólnej zabawy przewidziano nagrody

Serdecznie zapraszamy
20 maja - Biblioteczne Centrum Dla Dzieci i Młodzieży, Muzeum Ilustracji Książkowej przy Bibliotece Norwida – w godz. 20-23.