Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP zaprasza miłośników literatury niemieckiej i francuskiej do wypożyczania książek w oryginale. Na każdego nowego czytelnika literatury niemieckiej i francuskiej czeka w prezencie wybrana książka w obcym języku. Są to, w większości, nowe książki przekazywane przez instytucje oraz osoby prywatne, które nie wejdą do księgozbioru Biblioteki. Można wybrać książkę – kto pierwszy, ten lepszy. Akcja rusza w Tygodniu Bibliotek, od 8 maja 2017, i trwa do końca maja 2017 lub do wyczerpania zapasu książek przeznaczonych na prezenty.

Największą popularnością w Bibliotece Obcojęzycznej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze cieszą się zbiory literatury w języku angielskim. Warto jednak przejrzeć księgozbiór w języku niemieckim i francuskim. Czytelnicy mogą tu znaleźć książki zróżnicowane tematycznie, reprezentujące różne gatunki i formy literackie, zarówno klasykę, jak i literaturę popularną. Ostatnio, dzięki zaangażowaniu pisarki niemieckiej Elisabeth Herrmann, trafiają do nas nowości wydawnicze przekazywane przez niemieckich pisarzy. Zbiory literatury francuskiej są najliczniejsze – to księgozbiór klasyki i dzieł współczesnych, systematycznie uzupełniany. Zapraszamy po podarunki!

Biblioteka Obcojęzyczna znajduje się na parterze budynku głównego WiMBP (al. Wojska Polskiego 9), tel. 68 4532638.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.