PLAKAT ZDZISŁAW WARDEJNGościem kolejnej edycji Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze będzie Zdzisław Wardejn, aktor i reżyser teatralny, który czytać będzie wiersze Tadeusza Różewicza i innych poetów.
Gospodarz Salonu Andrzej Buck. Zapraszamy 23 kwietnia br., godz. 12.00, Sala Dębowa Biblioteki Norwida. Wstęp wolny!

Zdzisław Wardejn ­– wybitny aktor i reżyser teatralny. Współpracował z warszawskimi teatrami: Narodowym, Dramatycznym, Ochoty, "Scena Prezentacje", Nowym, Stara Prochownia, Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polskim, Komedia, Laboratorium Dramatu, Bajka. Zagrał role i reżyserował w całym kraju, a widzowie mogli go podziwiać w Poznaniu, Zielonej Górze, Krakowie, Słupsku, Kaliszu, Częstochowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Tarnowie, Radomiu. Swoje pierwsze przedstawienie: „Eskurial” Michela de Ghelderode wyreżyserował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 2010 roku otrzymał Srebrny Medal Gloria Artis-Zasłużony Kulturze.

1961 - ukończył studia - Wydział Aktorski PWST w Warszawie.

1973 - ukończył studia - Wydział Reżyserski PWST w Warszawie.