tolkien21 marca 2017 o godz. 17.00 w sali dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej m. C. Norwida  w Zielonej Górze odbędzie się 4. edycja Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena. Kolejny raz zapraszamy do spotkania  z bohaterami książek J.R.R. Tolkiena.

Fantastyczny świat znowu zaskoczy publiczność urealniając się na scenie Biblioteki Norwida poprzez epicką scenografię  i nietuzinkową formę przekazu. W bohaterów tolkienowskiego uniwersum wcielą się: Agata Miedzińska - Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Agnieszka Der - Dziennikarka Radia RMF Maxxx, Piotr Kuśnierz -dziennikarz Radia Zielona Góra oraz Ernest Nita - Aktor Teatru Lubuskiego. Na wiolonczeli muzykę filmową z obu trylogii zagra Jagoda Paszkowska.

Do tolkienowskiego świata poprowadzą wszystkich uczestników wydarzenia  ślady hobbitów…

Czytaniu towarzyszyć będą animacje dla całych rodzin przygotowane przez Sandrę Wilk oraz  planszówki o tematyce fantasy przygotowane przez Zielone Motessori – kto nie chciałby zagrać w  kości z Aragornem? Każdej osobie, która przyjdzie w przebraniu, Gndalf wręczy nagrodę ufundowaną przez Księgarnię VIRTUS z Zielonej Góry.  Całość zakończy się wspólną biesiadą  rodem z Karczmy pod Rozbrykanym Kucykiem.

Nie może zabraknąć i ciebie!

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.