autografyZ inicjatywy Renaty Bielerzewskiej, bibliotekarki V LO, udało się zgromadzić dość pokaźny zbiór autografów, wpisów i dedykacji. Pochodzą one z kolekcji biblioteki szkolnej, uczniów oraz nauczycieli.
Zaprezentowane na wystawie autografy należą do znanych, i mniej znanych, osób ze świata literatury, kultury, sportu.
W ich posiadanie uczniowie, jak i nauczyciele, weszli w bardzo różny sposób:
– udział w spotkaniach autorskich w bibliotece;
– goszcząc w szkole
– indywidualnie
Dzięki współpracy z Biblioteką V LO możemy zaprezentować kolekcję zebranych wpisów i autografów w naszej filii. Wystawa "Autografy...." odbywa się w ramach udziału szkoły w XIV Konkursie na Prowadzenie Galerii Szkolnych – edycja 2016/2017; organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury.