Rozpoczynamy piątą edycję Konkursu „Debiut Poetycki Pro Libris". Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida kontynuuje dobre tradycje, mając na celu zachęcenie młodych autorów do tworzenia poezji, do rozwoju własnego talentu oraz stworzenie możliwości zaistnienia w regionalnym środowisku literackim poprzez debiut wydawniczy. Nasz partner – Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT – podobnie jak w ubiegłych latach – i tym razem będzie nas wspierać w tym przedsięwzięciu.

Liczymy na to, że Konkurs spotka się z zainteresowaniem młodych poetów, tym bardziej, że nagrodą główną jestwydanie w nakładzie 200 egzemplarzy tomiku wierszy Laureata.

Pozostali autorzy mają szansę na publikację wybranych wierszy w kwartalniku „Pro Libris". Zdarza się, że taka publikacja jest początkiem dalszej współpracy młodych poetów z pismem literacko-kulturalnym.

W czterech poprzednich edycjach Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców (Jakub Rawski w 2010 r., Andriej Kotin w 2011 r., Konrad Krakowiak w 2012 r., Mirosława Szott w 2013 r.), których wiersze zostały opublikowane w starannie wydanych tomikach, opatrzonych komentarzami recenzyjnymi wybitnych znawców literatury lubuskiej. Dotychczasowi laureaci mieli okazję przedstawić swoją twórczość i zaprezentować się szerszej publiczności na wieczorach poetyckich z udziałem środowiska literackiego Zielonej Góry, a także za pośrednictwem lokalnych mediów.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji i nadsyłania poetyckiej twórczości. Na teksty oczekujemy do końca grudnia 2017 r.

Szczegóły Konkursu odnajdą Państwo w regulaminie zamieszczonym na stronie prolibris.net.pl

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.