ginkoOgólnopolska Nagroda Guliwera w Krainie Olbrzymów przyznana Pani Agnieszce Ginko, poetce i pisarce, Koordynatorce Biblioteki Obcojęzycznej WiMBP w Zielonej Górze.

Miło nam poinformować, że w piątek 13 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach Pani Agnieszka Ginko, poetka i pisarka, Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej WiMBP, otrzymała ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów za swoje książki dla dzieci. Nagroda przyznawana jest przez czasopismo "Guliwer" dla młodych talentów literackich - twórców i instytucji.

Agnieszka Ginko jest laureatką  ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorką książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych. Jej opowiadania o rodzinie Tutków – „Tutlandia” zostały nominowane do nagrody Książka Roku 2013, wiersze „Ciotka Klotka i inne historie” wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011, a książka „Podróż Srebrnego” jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego 2014. W 2015 ukazała się druga część książki o Tutce i Tutku - „Tutlandia – Niespodzianki”. Autorka od dzieciństwa lubi niespodzianki i pisanie. Jest mamą wesołego Kajetana i malutkiej Klary.

ginko2

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.