A.KOTLIN-1,,Nabokov? To ten od Lolity, tak?" - w ten sposób reaguje zazwyczaj przeciętny czytelnik na jedno z najbardziej zagadkowych nazwisk literatury ubiegłego stulecia. Przeciętny nie-czytelnik nie reaguje zaś wcale. I chociaż "Lolita" niewątpliwie należy do arcydzieł dwudziestowiecznej prozy, to w żadnym wypadku nie wyczerpuje dorobku artystycznego Vladimira Nabokova - genialnego rosyjsko-amerykańskiego pisarza (a także wybitnego entomologa). Podczas spotkania zielonogórski literaturoznawca i songwriter Andriej Kotin opowie o tym, co czyni twórczość Nabokova tak wyjątkową i dlaczego patrzenie na "Lolitę" przez pryzmat modnych dziś trendów prowadzi do ślepej uliczki. Zostaną także wyświetlone i skomentowane fragmenty ekranizacji najsłynniejszej powieści Nabokova. Po i w trakcie wystąpienia serdecznie zapraszamy do dyskusji!

7 grudnia, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza 

Wstęp wolny, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Biblioteki Obcojęzycznej „Spotkania z kulturą amerykańską” dofinansowanego przez Ambasadę USA w Warszawie.

FB IMG 1637408209141

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.