GRZEGORZ TOMCZAK I IWONA LORANCWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza Koncert Galowy Prozy Poetów i Zielonogórskiego Salonu Poezji na promocję płyty ,,Tequila i sól'' z udziałem Grzegorza Tomczaka i Iwony Loranc. 

„Tequila i sól” – to program składający się z 14 autorskich piosenek Grzegorza Tomczaka oraz kilku piosenek z poprzednich płyt, wykonywanych przez Iwonę Loranc i samego autora. To już trzeci ich wspólny projekt. A to znak, że dobrze czują się w poetyce piosenki literackiej i jazzującej ballady. Tytuł koncertu – „Tequila i sól” – sugerowałby klimaty południowoamerykańskie. Ale nic z tych rzeczy. Tequila i sól jest tu bowiem śpiewanym remedium na wszelkie zaplątanie myśli, na samotność, na miłość, co odeszła… Ale i łagodnym sposobem na dogadanie się ze światem, który jest obok i w nas. Iwona Loranc i Grzegorz Tomczak radzi będą wielce, gdy po wysłuchaniu programu, słuchacz nadal będzie nucił:

„A ja ręce w podzięce w kieszenie włożę

i podskoczę do chmur,

krzycząc: ach, Boże mój,

lepiej być już nie może!”

 

Bilety dostępne w serwisie abilet.pl

30 listopada, godzina 18.00, Gmach Główny Biblioteki Norwida 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.