plakat Mała książkaAkcja „Mała Książka – Wielki Człowiek”, edycja 2021/2022 oficjalnie rusza w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze!

Nie tylko Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży, nie tylko filie dziecięce naszej biblioteki, ale także filie dla dorosłych, gdzie elementem zbiorów bibliotecznych są książki dla najmłodszych – wszędzie jest już możliwość, aby odebrać bezpłatny pakiet od Instytutu Książki.

Dla kogo są przeznaczone pakiety?

– dla dzieci z roczników 2015 – 2018, które przyjdą do biblioteki z opiekunem prawnym, są zapisane do biblioteki lub właśnie zakładają w niej swoje konto oraz podczas wizyty w bibliotece wypożyczą przynajmniej jedną książkę.

Na co składa się pakiet?

– Książka „Pierwsze czytanki dla…” z utworami takich autorów jak Joanna Papuzińska, Grzegorz Kasdepke czy Anna Onichimowska,

– Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”,

– Karta Małego Czytelnika,

– kostka do gry do złożenia,

– pierwsza naklejka (do zebrania jest ich 10, skompletowanie uprawnia do odebrania dyplomu).

Czekamy na Was!

Akcja zorganizowana jest przez Instytut Książki

Instytut Książki zaprasza w poniedziałek, 15 listopada 2021 r. o godzinie 11:00 do udziału w konferencji prasowej inaugurującej kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek".

Celem Organizatora, jak co roku, jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek" od 2017 roku rozdał już ponad trzy miliony Wyprawek Czytelniczych – dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów. W projekcie zaangażowanych jest ponad 350 szpitali i oddziałów położniczych, 6700 bibliotek publicznych oraz przeszło 13 tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce. Kampania mająca na celu wspieranie
czytelnictwa stała się jednym z największych tego typu programów w Europie i na świecie. Podczas spotkania przedstawimy założenia kampanii oraz podsumujemy dotychczasowe jej efekty.

W konferencji wezmą udział:
- prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki – Ambasadorzy kampanii,
- Dariusz Jaworski – dyrektor Instytutu Książki.

Wydarzenie będzie transmitowane on-line na Facebooku Instytutu Książki i kampanii „Mała książka-wielki człowiek":