thumbnail Harry potter i Magiczna bibliotekaZapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do udziału w Konkursie wiedzy o książce „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Konkurs dotyczy uczniów klas VI i VII szkół podstawowych.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej* oraz napisanie krótkiego wyjaśnienia/uzasadnienia (do dwóch tysięcy znaków ze spacjami): Dlaczego Wasza klasa jest magiczna i wyjątkowa? (praca zbiorowa). Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada. Nadesłane prace będą oceniane przez jury składające się z pracowników Biblioteki. O tym, które drużyny wezmą udział w finale, poinformujemy 10 listopada na Facebooku mediateki Góra Mediów oraz na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Szkoły wytypują 3 uczniów, którzy stanowić będą reprezentację w konkursie przeprowadzonym w Bibliotece. Finał odbędzie się 16 listopada (wtorek) br. o godz. 10.00 w sali im. Janusza Koniusza (parter) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i zmierzą się w nim reprezentacje 4 szkół.

Konkurs składać się będzie z konkurencji tekstowych, ruchowych oraz audiowizualnych i dotyczyć będzie książki J.K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Zespoły oceni trzyosobowe jury złożone z pracowników Biblioteki.

Zapraszamy serdecznie do udziału.

Do wygrania cenne nagrody rzeczowe i upominki, a wszystko przy dobrej zabawie!

Dodatkowe punkty rozdane będą zarówno za doping przybyłej z reprezentacją publiczności, jak i liczbę przebranych w kostiumy osób.

*Kartę uczestnictwa i krótki tekst uzasadnienia przesyłać prosimy na adres mailowy: goramediow@biblioteka.zgora.pl, w temacie wpisując: HARRY POTTER.

Regulamin konkursu 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach DKK 

 

 

thumbnail Głośne czytanie fragmentów powieści o Harrym Potterze

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.