konkurs11Z okazji urodzin jednego z najbardziej znanych Detektywów w literaturze dziecięcej – Kallego Blomkvista, czyli Detektywa Blomkvista autorstwa Astrid Lindgren – Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza konkurs, którego celem jest zapoznanie się młodych czytelników z książkami, których bohaterem jest ten niezwykle dociekliwy i sprytny chłopiec oraz jego przyjaciele.

Zadaniem konkursowym jest nakręcenie 5 minutowego filmu inspirowanego ich przygodami. Film może być wierną bądź luźną adaptacją jednej ze scen z którejkolwiek z trzech części przygód Detektywa Blomkvista:

• Część 1 Detektyw Blomkvist.

• Część 2 Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie.

• Część 3 Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży. Film może być też rodzajem trailera – zapowiedzią przyszłego dzieła filmowego, czyli dynamiczną sekwencją ujęć, która w krótki sposób przedstawi istotne zdarzenia i bohaterów albo rodzajem teasera – „zachęcajki”, czyli sekwencji ujęć wzbudzającej zaciekawienie, zapowiadającej klimat opowieści.

ZBIERZ SWOJĄ „EKIPĘ FILMOWĄ”. NAKRĘĆCIE SWÓJ FILM!

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat wraz z minimum jedną osobą dorosłą. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim. I etap lokalny organizowany jest przez „Ambasadorów Konkursu”, którymi są placówki kulturalne, oświatowe, edukacyjne w całej Polsce - w tym również i my

Zachęcamy placówki do zgłaszania się do realizacji I etapu konkursu, poprzez formularz. II etap ogólnopolski wyłoni zwycięzców spośród wyróżnionych prac w etapie lokalnym.

Gotowe filmy należy przesłać do 25 października 2021 r., do Ambasadorów Konkursu. Ogłoszenie wyników do 6 grudnia 2021 r, na stronie Wydawnictwa. Główna nagroda to wycieczka na plan filmowy ufundowana przez ARTRAMA oraz audiobooki Wydawnictwa Jungoffska.

Patronem honorowym konkursu jest Ambasada Szwecji w Polsce. Patroni medialni: MiastoDzieci.pl, eGaGa.pl, Qlturka.pl, Czytamto.pl.

Regulamin konkursu, lista Ambasadorów Konkursu oraz zabawy w detektywa na stronie www.jungoffska.pl kontakt: blomkvist75@jungoffska.pl

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ