IzdebskiSiedem grzechów przeciwko seksualności – spotkanie z prof. Zbigniewem Izdebskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza

17 czerwca br., godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza na spotkanie zprof. Zbigniewem Izdebskim,seksuologiem i pedagogiem, specjalistą w zakresie poradnictwa rodzinnego, wykładowcą akademickim. Spotkanie połączone z promocją książki Siedem grzechów przeciwko seksualności (Wydawnictwo Poradnia K).

Prowadzenie dr Kaja Rostkowska-Biszczanik

 

Wydarzenie hybrydowe – z udziałem publiczności.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9

Transmisja live www.facebook.com/biblioteka.norwida

 

Zbigniew Izdebski – polski pedagog i seksuolog, doradca rodzinny, wykładowca akademicki. Inicjator i organizator Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Od 2010 roku jest stałym współpracownikiem naukowym Instytutu ds. Badań nas Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Alfreda Kinseya na Indiana University. Autor licznym polskich i międzynarodowych badań dotyczących seksualności człowieka. Łączy działalność badawczą, dydaktyczną i kliniczną z popularyzacją wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego w prasie, radiu i telewizji.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego uzyskiwał stopnie doktora (w 1993 na podstawie pracy Zmiany w obyczajowości seksualnej młodzieży a problemy wychowania seksualnego) i doktora habilitowanego (w 2001 w oparciu o rozprawę zatytułowaną Wiedza, przekonania HIV/AIDS w społeczeństwie polskim. Zachowania seksualne). 3 lipca 2012 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.

Kierownik Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Profesor w Katedrze Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest autorem badań stanowiących część międzynarodowego projektu badawczego Światowej Organizacji Zdrowia Evaluation of National Programme of AIDS. Projekt jest realizowany w Polsce cyklicznie co cztery lata, począwszy od 1997. Badania dotyczą zachowań seksualnych Polaków, ich wiedzy i przekonań o HIV/AIDS, zachowań zdrowotnych. Zbigniew Izdebski był przewodniczącym zarządu głównego Towarzystwa Rozwoju Rodziny w latach 1999–2003, współpracował z seksuologiem Andrzejem Jaczewskim. Był członkiem Zespołu Doradczego przy Ministrze Edukacji Narodowej i Sportu ds. wprowadzania przedmiotu Wiedza o życiu seksualnym człowieka. Jest stałym współpracownikiem WHO i International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowej Federacji Planowania Rodziny) w zakresie edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS. Posiada certyfikaty edukatora seksualnego, edukatora w zakresie psychospołecznych aspektów epidemii HIV/AIDS, doradcy rodzinnego oraz seksuologa. Jest autorem podręczników i książek adresowanych do młodzieży z zakresu problematyki seksualnej. W 2002 znalazł się wśród założycieli Stowarzyszenia do Walki z Dziecięcą Prostytucją i Pornografią Pro-Ecpat z siedzibą w Zielonej Górze. W 2010 jako jedyny polski naukowiec został współpracownikiem Naukowego Instytutu Kinsey'a do Badań nad Seksem, Płcią i Reprodukcją (Kinsey Institute for Research in Sex, Gender, and Reproduction).

 

Siedem grzechów przeciwko seksualności

Seks to nie grzech!
A jednak – często robimy coś nie tak. Nie wiemy, czego się wystrzegać w relacjach z partnerem i… samym sobą. Jak pokonać własne lęki, fobie, uprzedzenia i ograniczenia, by seks dawał czystą przyjemność?

Na te pytania odpowiada profesor Zbigniew Izdebski, wybitny polski seksuolog, autor największych badań dotyczących zachowań seksualnych Polaków, wykładowca, pisarz i badacz, w rozmowie z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Szcześniak. Rozmowie ciepłej, zabawnej i wyważonej, pełnej anegdot i historii z bogatej, wieloletniej praktyki profesora. Nie ma dla niego tematów tabu. Wszystkiemu przygląda się ze zrozumieniem i empatią.

(…) naszym największym wstydem narodowym jest mówienie o seksualności, potrzebach, oczekiwaniach. Największym problemem jest proces komunikowania się w związku – podsumowuje autor. Książka jest odpowiedzią na tę bolączkę. Dzięki niej na pewno będziemy mogli zadbać o jak najlepsze, najradośniejsze i długie życie intymne, które ma ogromny wpływ na dobrostan człowieka.

Powyższy opis pochodzi z okładki książki

PO SPOTKANIU MOŻLIWOŚC ZAKUPU KSIĄŻKI!

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.