Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dotację Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Kultura Cyfrowa” na realizację projektu digitalizacji kolejnych starodruków!

Wartość dotacji to 90 500 zł.

Ponadto, co warto podkreślić, jako jedna z nielicznych bibliotek otrzymaliśmy dofinansowanie z tego programu.

Przedmiotowy projekt dotyczy m.in. digitalizacji poloniców i silesiaców ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Biblioteki Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Wszystkie materiały będą udostępniane bezpłatnie poprzez stronę internetową Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Celem zadania jest cyfrowe zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem. Proces pozwoli na udostępnienie ich większej liczbie czytelników, nie tylko w celach edukacyjnych, informacyjnych  i społecznych, ale także badawczych - bez udziału oryginalnego egzemplarza. Skanowanie pozwoli na wyłączenie oryginałów z obiegu czytelniczego, bowiem powstałe kopie są ich wiernym odbiciem.

log0o MKiDN

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.