ograniczenieNa podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ogranicza swoją działalność, jednocześnie pozostawiając swoim użytkownikom możliwość korzystania ze zbiorów po uprzednim ich zamówieniu.

W związku z powyższym od poniedziałku 15 marca 2021 r. do odwołania zamknięty został dla użytkowników bezpośredni wolny dostęp do księgozbiorów wszystkich agend: w gmachu głównym Biblioteki oraz we wszystkich filiach na terenie miasta.

Bez zmian pozostają dotychczasowe godziny otwarcia wszystkich agend Biblioteki oraz zasady zwrotu materiałów bibliotecznych: do BIBLIOBOXU przed gmachem głównym Biblioteki (całodobowo) oraz do wyznaczonych pojemników w filiach miejskich (w godzinach pracy filii). Zwrócone materiały wciąż podlegać będą trzydniowej kwarantannie. 

W celu wypożyczenia materiałów bibliotecznych należy:

1) zamówić wybrane publikacje on line poprzez e-katalog, telefonicznie lub e-mailowo, a następnie:

2) zadzwonić do danej agendy Biblioteki w godzinach jej pracy (od poniedziałku do piątku) w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę odbioru zamówionych uprzednio publikacji.

Bibliotekarz przygotowuje paczkę z zamówionymi publikacjami zarejestrowanymi na koncie bibliotecznym użytkownika, którą użytkownik następnie odbiera - za okazaniem karty bibliotecznej - o umówionej godzinie w punkcie odbioru przy wejściu do wybranej agendy.

W celu dokonania zamówienia i ustalenia szczegółów odbioru można kontaktować się z:

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.