Czarny i Biały Surfer Cytat Sport Post na Facebook 1KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY

1 - 6 MARCA

PONIEDZIAŁEK, 1 MARCA

- Nieistotne Niedyskrecje Wizualne – wystawa malarstwa prof. Jarosława Łukasika (dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego na PWSSP w Poznaniu, w 2004 r. obronił doktorat na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP Wrocław, habilitacja w 2014 r. na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP Wrocław. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego).

Wystawa czynna 25 luty - 25 marca, galeria Biblioteki Norwida (Gmach Główny, ul. Wojska Polskiego).
Prezentacja online wystawy również na FB Biblioteki.
- Bilans strat – wystawa malarstwa akrylowego Alicji Hejnowicz; dyplom w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.
1 marca-30 kwietnia, w godzinach otwarcia, Filia nr 12, ul. Morelowa 34.
- Prezentacja prac dzieci i młodzieży z Pracowni Reklamy Wizualnej z MCKiE „Dom Harcerza" pod kierunkiem Romana Frodymy.
1 marca- 30 kwietnia, Filia nr 11, ul. Ptasia 32.
- Opowieści na każdy tydzień – opowieści z morałem z czterech stron świata. Filozoficzne podróże opowiadające o mądrościach ludzi z najdalszych zakątków Ziemi. Czyta Sandra Stempniewska.
godz. 9.00, FB Góra Mediów.
- Czy znasz tytuł? – książkowy quiz.
godz. 12.00, FB Biblioteka Piotrusia Pana.
- „Moje kobiety” – otwarcie wystawy malarstwa Mirosławy Sokołowskiej, członkini Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
godz. 12.00, Filia nr 1 WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze.
- Angielski online dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych – grupowe konwersacje (program Skype, styczeń-grudzień 2021). Prowadzenie Agnieszka Ginko-Humphries, anglistka, koordynator Biblioteki Obcojęzycznej. Grupa zamknięta.
godz. 18.00-19.00, program Skype.

WTOREK, 2 MARCA
- Patrz, co piszesz! – prezentacje tekstów literackich (poezja, proza) nadesłanych na adres goramediow@biblioteka.zgora.pl Każdy uczestnik akcji ma możliwość wyboru, spośród 12 zaproponowanych osób, lektora, który przeczyta jego dzieło na wizji.
godz. 10.00, FB Góra Mediów.
- Angielski online dla średnio zaawansowanych – grupowe konwersacje (program Skype, styczeń-grudzień 2021). Prowadzenie Agnieszka Ginko-Humphries, anglistka, koordynator Biblioteki Obcojęzycznej. Grupa zamknięta.
godz. 10.00-11.00, program Skype.

ŚRODA, 3 MARCA
- Pani Ania uczy rysować – comiesięczny filmik instruktażowy z nauką rysowania. Szkicowanie ważki krok po kroku. Prowadzenie Anna Witkowska.
- Pokusy kulturalne – prezentacje ciekawych multimediów dostępnych w mediatece Góra Mediów.
godz. 10.00, FB Góra Mediów.
- Niemiecki online dla średnio zaawansowanych – grupowe konwersacje (program Skype, styczeń-grudzień 2021). Prowadzenie Anita Lange-Fijołek, germanistka, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Zapisy do grupy: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl
godz. 10.00-11.00, program Skype.
- Międzynarodowy Dzień Pisarzy – całodniowa online promocja literatury dziecięcej.
godz. 10.00-18.00, FB Biblioteka Piotrusia Pana.
- Codziennik ludzi ciekawych świata.
- Cykl naukowy w mediatece. Cotygodniowy odcinek naukowy. Prowadzenie Patrycja Montusiewicz.
godz. 10.00,FB Góra Mediów.

CZWARTEK, 4 MARCA
- Lekcja online dla chętnych klas ze szkół podstawowych prowadzona przez bibliotekarzy Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa). Zapisy: tel. 65 45 32 610.
- Patrz, co piszesz! – prezentacje tekstów literackich (poezja, proza) nadesłanych na adres goramediow@biblioteka.zgora.pl Każdy uczestnik akcji ma możliwość wyboru, spośród 12 zaproponowanych osób, lektora, który przeczyta jego dzieło na wizji.
godz. 10.00, FB Góra Mediów.
- Literackie zgadywanki online – odgadnij zaszyfrowany utwór literacki.
godz. 17.00-18.00, program Skype.
- Promocja książki „Spis treści. 66 postaci, które...” Eugeniusza Kurzawy, poety, redaktora książek i wydawnictw, animatora kultury, prasoznawcy, honorowego prezesa zielonogórskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Transmisja live – FB Biblioteki Norwida.

PIĄTEK, 5 MARCA
- Poznajcie Serie – prezentacja online serii książkowych. Posty opatrzone artystycznymi zdjęciami z książkami.
- Szczęśliwe liczby z półeczki Piąteczki – wydarzenie online.

SOBOTA 6 MARCA
- Czytamy na Ptasiej – emisja filmiku z zapowiedziami książek z różnych dziedzin, m.in. reportaży, biografii, książek popularno-naukowych, poezji oraz audiobooków.