Kulturalny14KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY

PONIEDZIAŁEK, 18 stycznia

• godz. 12.00 - Spotkanie autorskie online z Sebastianem Herzogiem autorem książki "Zawsze w drodze", misjonarzem ewangelistą, z zamiłowania podróżnikiem. Prowadzenie: Sandra Stempniewska. Transmisja LIVE: Fb mediateka Góra Mediów
  • godz. 9.00 - Kleksowy Cytat Tygodnia – wydarzenie online – cytat/sentencja zaczerpnięta z literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Fb Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa)
  • godz. 12.00 - Czy znasz tytuł? – zabawa online w odgadywanie tytułów książek. Fb Filia11, koordynator: Fb Filia11
  • godz. 13.00 - Opowieść na każdy tydzień – wydarzenie online. Prowadzenie: Sandra Stempniewska. Fb mediateka Góra Mediów
  • godz. 17.00 - Żyj kolorowo! – cykliczne spotkanie online z Pawłem Stefanowiczem – fizjoterapeutą. Fb Filia nr 1, koordynator: Filia nr 1.
  • godz. 18.00 - 19.00 - Grupowe konwersacje w języku angielskim online dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Prowadzenie: Agnieszka Ginko-Humphries, anglistka, Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej. Zapisy do nowej grupy w styczniu: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl. Program Skype, koordynator: Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP.

WTOREK, 19 stycznia

• godz. 10.00-11.00 - Grupowe konwersacje w języku angielskim online dla średnio zaawansowanych. Prowadzenie: Agnieszka Ginko-Humphries, anglistka, Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej. Zapisy do nowej grupy w styczniu: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl. Program Skype, Koordynator: Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP.
  • godz. 12.00 - Życzenia dla Babci i Dziadka – wspólne składanie życzeń online z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Fb Filia nr 9, koordynator: Filia nr 9.
  • godz. 12.00 - Filmowo od serca – wydarzenie online. Fb mediateka Góra Mediów.
  • Zdalne życie – wydarzenie online. Ogłoszenie konkursu na minireportaż dla uczniów szkół podstawowych. Fb Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook, koordynator: Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook

ŚRODA, 20 stycznia

• godz. 10.00 - Filmowo online – krótki opis szczególnie wartych doceniania filmów dla dzieci i młodzieży. Prowadzanie: Marta Rutkowska. Fb Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa).
  • godz. 10.00-11.00 - Grupowe konwersacje w języku niemieckim online dla średnio zaawansowanych. Prowadzenie: Anita Lange-Fijołek, germanistka, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Zapisy do grupy: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl. Program Skype, koordynator: Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP.
  • godz. 12.00 - Codziennik ludzi ciekawych świata – wydarzenie online. Fb Filia nr 5, koordynator: Filia nr 5.
  • godz. 12.00 - Opowieści z Filii nr 2 – wydarzenie online – pisarz Marcin Radwański prezentuje Czytelnikom wybrane opowiadania. Fb Filia nr 2, koordynator: Filia nr 2.

CZWARTEK, 21 stycznia

• godz. 9.30 - Lekcje biblioteczne – lekcje online dla zainteresowanych uczniów klas szkół podstawowych, prowadzone przez bibliotekarzy Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży. Fb Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa)
  • godz. 11.00 - Literackie zgadywanki online – zaszyfrowany utwór literacki. Fb Filia11, koordynator: Filia nr 11
  • godz. 12.00 - Z Literateki – wydarzenie online. Fb mediateka Góra Mediów.
  • godz. 12.00 - Czytanie życzeń dla Babci i Dziadka online – powrót do tradycji pisania życzeń z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Pokażmy seniorom, że o nich myślimy! Przyjmowanie życzeń: Fb mediateka Góra Mediów lub e-maila: goramediow@biblioteka.zgora.plFb mediateka Góra Mediów
  • godz. 13.00 - Recenzja gry – "Cyberpunk 2077" – wydarzenie online. Prowadzenie: Bartek Czerniawski. Fb mediateka Góra Mediów
  • godz. 18.00-19.00 - Grupowe konwersacje w języku niemieckim online dla średnio zaawansowanych. Prowadzenie: Anita Lange-Fijołek, germanistka, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Zapisy do grupy: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl. Program Skype, koordynator: Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP.

PIĄTEK, 22 stycznia

NIEDZIELA, 24 stycznia

• Rodzinne czytanie wierszy Agnieszki Ginko w wykonaniu Małgorzaty Pritulak, Zdzisława Wardejna oraz rodziny Artystów w ramach Zielonogórskiego Salonu Poezji. Gospodarz Salonu oraz scenariusz Andrzej Buck. Transmisja live – Fb Biblioteki Norwida, Sala im. Janusza Koniusza WiMBP.

WYDARZENIE PRZEŁÓŻONE NA 25 LUTEGO 2021 !