PLAKAT ILUSTRACJA INSPIRACJA

Projekt ministerialny „Ilustracja = inspiracja” ma na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów ze szczególnym zwróceniem uwagi na walory artystyczne czytanych pozycji, poznawanie, rozwijanie technik rysunku i malarstwa, pobudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów, inspirowanie do tworzenia własnych dzieł artystycznych. Współtworzą go Biblioteka Pana Kleksa i Biblioteka Piotrusia Pana.

Głównym zadaniem będzie przybliżenie młodemu odbiorcy dziedziny ilustracji książkowej, przy zaznaczeniu jej istotnej roli w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Duże znaczenie będą tu miały osoby prowadzące spotkania w projekcie: ilustratorzy i animatorzy z rożnym wykształceniem, mający w pracy odmienne podejścia do problematyki ilustracji.

Projekt zakłada 9 spotkań warsztatowych. Prowadzone one będą przez lokalnych artystów. Trzy z nich prowadzone będą przez ilustratorów: Barbarę Bańdę, Igora Myszkiewicza oraz Paulinę Pochanke, którzy to zaprezentują swoje ulubione techniki i opowiedzą o nich, a także o sobie. Pozostałe warsztaty poprowadzi lokalna artystka Joanna Hanć, dotyczyć będą twórczości i technik znanych ilustratorów, min. Szancera, Butenko, Grabińskiego i innych.
Uczestnicy samodzielnie w domu lub szkole testować będą różne techniki ilustratorskie – także te nietypowe i nieszablonowe, wykonując po każdych warsztatach prace. Najlepsze z nich będą nagradzane, i zebrane w formie minialbumu udostępnionego w sieci do pobrania.

• 5 października, godz. 10.00 – Wirtualne zwiedzanie Muzeum Ilustracji Książkowej;
  • 10 października, godz. 19.00 – Noc Bibliotek - spotkanie autorskie online ze znaną, polską ilustratorką Magdaleną Kozieł – Nowak;
  • 12 października, godz. 10.00 – film warsztatowy, prowadzenie: Joanna Hanć;
  • 14 października, godz. 10.00 – film warsztatowym prowadzenie: Paulina Pochanke;
  • 16 października, godz. 10.00 – film warsztatowy, prowadzenie: Joanna Hanć;
  • 19 października, godz. 10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: Joanna Hanć;
  • 21 października, godz. 10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: Barbara Bańda;
  • 23 października, godz.10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: Joanna Hanć;
  • 26 października, godz.10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: Joanna Hanć;
  • 28 października, godz. 10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: Igor Myszkiewicz;
  • 30 października, godz. 10.00 - film warsztatowy, prowadzenie: prowadzenie Joanna Hanć;

Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Przedsięwzięcie będzie odbywać się wyłącznie online od października do grudnia br. Przy czym w październiku umieszczane będą wirtualne warsztaty, w listopadzie będziemy zbierać prace konkursowe, a w grudniu rozstrzygniemy konkurs, rozdamy atrakcyjne nagrody i wydamy minialbum.

Szczegóły dostępne są fanpage'u projektu: https://www.facebook.com/IlustacjaInspiracja/

Karta zgłoszeniowa

Regulamin konkursu

Projekt „Ilustracja=Inspiracja” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mini