WyzwaniaCzytelnicze2020Chcąc zachęcić grono niepełnoletnich do czytania i dzielenia się swoimi przemyśleniami, bibliotekarze z Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Cypriana Norwida w Zielonej Górze stworzyli zabawę pn. "Wyzwania Czytelnicze".

Jak wiadomo, nikt tak nie zachęci nas do przeczytania danej pozycji, jak osoba podobna do nas. Ta zasada sprawdza się nie tylko wśród dorosłych czytelników, bo któż lepiej oceni książkę dla dzieci, niż dziecko, czy powieść dla młodzieży, niż nastolatek? Nie zawsze jednak młodsi chcą podzielić się swoją opinią, a czasami samo słowo "recenzja" potrafi odstraszyć potencjalnego autora.

„Wyzwania Czytelnicze” polegają na przeczytaniu książki, odpowiadającej tematowi miesiąca i pisemnym wypowiedzeniu się na jej temat. Za każdą dostarczoną wypowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt. Im więcej dostarczonych prac, tym więcej punktów. Wypowiedzi zwycięzców miesiąca zamieszczane są na stronie internetowej oraz na Facebooku Biblioteki Pana Kleksa oraz Stowarzyszenia Kozzi Film Festiwal.

Tym razem akcja będzie trwała od września do grudnia 2020.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia karty zgłoszenia i wspólnej zabawy.

We wrześniu czytamy wiersz polskiego i zagranicznego autora.

Wyzwania Czytelnicze odbywają się dzięki wparciu finansowemu Miasta Zielona Góra oraz Instytutu Książki, za co bardzo dziękujemy.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.