KWADRAT NR 2Biblioteka Norwida w Zielonej Górze wraz z Edytą Jungowską zapraszają na nowy cykl audiobooków dla dzieci "Posłuchajcie Astrid Lindgren!".

Codziennie, od środy (20.05) do czwartku (28.05) o godz. 11.00, na Facebooku Biblioteki będziemy publikować kolejne przygody bohaterów książek Astrid Lindgren w interpretacji aktorki Edyty Jungowskiej. Zapraszamy do posłuchania książek "Braciszek i Karlsson z Dachu" oraz "Nowe Psoty Emila ze Smalandii".

Astrid Lindgren pozostaje najwybitniejszą i najpopularniejszą autorką książek dla dzieci. Napisała ponad dwadzieścia powieści i zbiorów opowiadań, wśród nich "Pippi Pończoszanka", "Karlsson z Dachu", "Dzieci z Bullerbyn". Choć powstały przed laty, są wciąż czytane, popularne i nadal rozbudzają dziecięcą wyobraźnię. Wiele jej powieści doczekało się adaptacji filmowych. Niektóre z nich weszły na stałe do kanonu lektur w polskich szkołach.
Autorka otrzymała liczne prestiżowe nagrody w Szwecji i innych krajach, a w 1996 roku jej imieniem nazwano nawet asteroidę. Polskie dzieci przyznały autorce swoją nagrodę – Order Uśmiechu.
Książki Astrid Lindgren przetłumaczono na 86 języków. Wychowały się na nich kolejne pokolenia dzieci na całym świecie.

Szeroką ofertę tytułów audiobooków szwedzkiej autorki Astrid Lindgren wydawnictwa Edyty Jungowskiej można znaleźć na stronie: www.jungoffska.pl.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.