PLAKAT MAKI - WYSTAWAFilia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza

do obejrzenia wystawy malarstwa Katarzyny Żok ,,100 maków na stulecie Niepodległości”

Wystawa czynna do 29 lutego 2020 r.

O wystawie:

Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stały się natchnieniem do powstania wyjątkowego projektu malarskiego. Zainspirowały, by w artystycznej formie przedstawić symbole, które nieodłącznie kojarzą się z polskością i patriotyzmem. Liczba 100 płócien symbolizuje rocznicę, natomiast czerwień maków polnych jest tutaj motywem przewodnim, symbolem i odniesieniem do polskiego krajobrazu łąk, pól i wsi. Autorka wystawy po raz kolejny odnosi się do przyrody, jej nieodłącznej twórczej inspiracji.

Katarzyna Żok - absolwentka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim o kieruneku Architektura Wnętrz, szlify malarskie doskonaliła pod okiem prof. Normana Smużniaka.

Od Autorki: Maluję w technice akrylowej, mixed media, na płótnie. Bardzo lubię pracować na dużych formatach. W mojej twórczości można odczytać silne oddziaływanie z przyrodą, jest ona moją bazą, to z niej czerpię formy, kolory i światło.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.