Uprzejmie informujemy, iż w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi, w terminie od 14 października do 20 listopada br., winda osobowa znajdująca się w budynku głównym Biblioteki zostanie wyłączona z użytkowania.

Dotychczasowy dźwig zastąpi nowa winda, która będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie wyposażona w fotokomórkę, zapowiedzi głosowe oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a.

W tym czasie do Czytelni Ogólnej oraz mediateki Góry Mediów czytelnicy będą mogli dotrzeć schodami.

Osoby, które ze względów zdrowotnych mogą mieć utrudniony dostęp do wspomnianych działów Biblioteki prosimy o kontakt z Działem Informacji Biblioteczno-Katalogowej, mieszczącym się na parterze budynku (tel. 68 45 32 629, e-mail: katalog@biblioteka.zgora.pl).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym modernizacjom Biblioteka Norwida będzie jeszcze bardziej dostępna dla naszych Czytelników.

Wymiana windy realizowana jest jako jedno z trzech zadań w ramach projektu dofinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe zadania obejmują wymianę drzwi automatycznych do bud. głównego oraz Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteki Pana Kleksa, a także remont kompleksu wejściowego.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.