EDD - plakatW dniach 7-8 i 14-15 września odbędzie się 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Polski splot". Temat wpisuje się w założenia Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 i skupia uwagę nad kwestią tworzenia niepodległego Państwa Polskiego oraz procesu scalania granic po latach zaborów. Z tej okazji Biblioteka zaprezentowała własne zbiory dokumentujące trudne początki państwa polskiego po roku 1918. Jest więc okazja do ogólnej analizy odrodzenia Polski w nowej Europie, wspólnego wysiłku Polaków, związanego z połączeniem kraju z trzech części funkcjonujących wcześniej w ramach oddzielnych organizmów państwowych zaborców, zawirowań politycznych oraz przyjrzeniu się obliczu społecznemu, kulturalnemu i gospodarczemu po okresie niewoli.
Na wystawie prezentujemy wpisujące się w temat różnorodne materiały źródłowe oraz literaturę sekundarną w formie książek, czasopism, zbiorów kartograficznych i ikonograficznych. Ekspozycję można oglądać przez cały wrzesień w łączniku Biblioteki Pana Kleksa (parter).
Serdecznie zapraszamy!

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.