phankeFilia nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze przy ul. Ptasiej 32 zaprasza na wystawę grafik Pauliny Pochanke. Prace powstały w konwencji komiksowej.

Wystawa czynna od 8 maja do 30 lipca br. w godzinach otwarcia biblioteki.

Kilka słów od autorki:

„Carpe Noctem”  (z łac. „Chwytaj Noc”) - nazwa wystawy żartobliwie odnosi się do sławnego „Carpe Diem” (łac. „Chwytaj Dzień”) Horacego. Ze względu na ciągły brak czasu na rysowanie w dzień, 80% wystawy zostało stworzone w późnych godzinach nocy. Komiksowe grafiki, zahaczają przeważnie o światy magiczne, lub lubiane serie.

Paulina Pochanke – ukończyła kierunek studiów „Publikowanie Cyfrowe i Sieciowe” na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz kurs „Concept Art” w Poznaniu. Praktykę studencką przeprowadziła w Wydawnictwie Waneko, jako korektor. Niegdyś pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Cypriana Norwida, w wolnych chwilach hobbistycznie rysuje do „szuflady” i sprzedaje naklejki. Od niedawna zainteresowana tatuażem.