KONKURS - DYBLIKZapraszamy w ramach Kozzi Film Festiwal 5. Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski w dniach 12-14 czerwca br. na Przystanek Ballady Ulicznej. Jest to konkurs adresowany do artystów ulicznych, zespołów (maksymalnie trzyosobowych), amatorów muzykowania – wszystkich tych, którzy tworzą kochają grać pod gołym niebem. Zgłoś się, przyjdź na zielonogórski deptak do namiotu festiwalowego i zaprezentuj swoje umiejętności przed jury, któremu przewodniczyć będzie znany aktor i zarazem grajek uliczny, Lech Dyblik. Do wygrania bon zakupowy do sklepu muzycznego o wartości 500 zł!

Na zgłoszenia osobiście w sekretariacie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, pocztą na adres Biblioteki (al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra) bądź mailowe (szklanapulapka@biblioteka.zgora.pl) czekamy do 30 maja 2019 roku.

Lista uczestników zakwalifikowanych do konkursu oraz harmonogram występów zostaną ogłoszone 4 czerwca br. na stronie internetowej www.festiwal.norwid.net.pl.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

PLAKAT KATARZYNA ŻAKWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach 5. Festiwalu Filmu i Teatru KOZZI CZYŻEWSKA FIJEWSKI 16 czerwca,  godz. 19.30, Kino Norwid/Sala im. Janusza Koniusza na recital Piosenki z dobrym tekstem w wykonaniu Katarzyny Żak, aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej.

Katarzyna Żak, znana m.in. ze znakomitych ról w serialach Miodowe lataCałkiem nowe lata miodowe i Ranczo, aktorka filmowa i teatralna, będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Teatru.

Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu gdzie zagrała m.in. w spektaklach, “Opera za trzy grosze” ,„Sztukmistrz z Lublina” „Wariat i zakonnica” „Piaf” „Lot nad kukułczym gniazdem”. Od kilkunastu lat jest związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m. in. w spektaklach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski (“Brassens” i “Criminale Tango”), Andrzej Strzelecki („Conte”, “Love”), Maciej Wojtyszko,(„Damy i Huzary” „Kandyd czyli optymizm”). Aktualnie występuje na scenie Teatru Capitol (w spektaklu “Zdobyć, utrzymać, porzucić”), Och Teatrze (“Lekcje stepowania”), Teatrze Komedia (“Ostra jazda” oraz “Napad na bank”), Teatrze Syrena (“Hallo Szpicbródka”). W 2015 roku została nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji konkursu Telekamery Tele Tygodnia.

Od kilku lat z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Ma na swoim koncie trzy płyty: “Młynarski - Jazz” (1994), standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego, „Kolędy na cały rok” (1995), z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego oraz „Bardzo przyjemnie jest żyć” (2016), z tekstami M. Czapińskiej, W. Młynarskiego, J. Wołka, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa, S. Wielanka i P. Bukartyka.

Podczas Festiwalu Katarzyna Żak wystąpi w recitalu muzycznym Piosenki z dobrym tekstem składającego się z piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego. Przeplatany opowieściami i anegdotami recital z pewnością doda widzom pozytywnej energii, ale również zmusi do refleksji.

BILETY DOSTĘPNE NA ABILET.PL

Czas trwania: 1 godzina i 20 minut.

PLAKAT gabriela muskałaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach 5. Festiwalu Filmu i Teatru KOZZI CZYŻEWSKA FIJEWSKI 14 czerwca,  godz. 21.00, Kino Norwid/Sala im. Janusza Koniusza na monodram Podróż do Buenos Airesw reż. Mariana Półtoranosa, w wykonaniu Gabrieli Muskały, wielokrotnie wyróżnianej przez widzów i krytyków aktorki filmowej i teatralnej.

Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatruto piąta odsłona filmowo-teatralnego wydarzenia realizowanego w tym roku w dniach 12-16 czerwca 2019 r. w Zielonej Górze i Żarach. Koncepcja programowa tegorocznego wydarzenia oparta została na trzech wielkich postaciach polskiego filmu i teatru: Macieju Kozłowskim (Kozzi), Elżbiecie Czyżewskiej i Tadeuszu Fijewskim.

Jednym z gości tegorocznej edycji Festiwalu będzie aktorka filmowa i teatralna Gabriela Muskała,  związana z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza oraz warszawskim Teatrem Dramatycznym. Zagrała m.in. w takich filmach jak: Janosik. Prawdziwa historia (reż. Kasia Adamik i Agnieszka Holland), Wymyk (reż. Greg Zgliński), Chce się żyć (reż. Maciej Pieprzyca), Wołyń (Wojciech Smarzowski), Moje córki krowy (reż. Kinga Dębska). Za rolę w ostatnim filmie została nominowana do Orłów – Polskich Nagród Filmowych.

Podczas Kozzi Film Festiwal aktorkę będzie można zobaczyć ponadto w dwóch filmach: 7 uczuć (reż. Marek Koterski) i Fuga (reż. Agnieszka Smoczyńska). Za scenariusz do drugiego filmu otrzymała Orła za Odkrycie Roku.

Wielokrotnie wyróżniana przez widzów i krytyków jedna z najzdolniejszych aktorek średniego pokolenia, wcieli się w rolę Walerki, głównej bohaterki Podróży do Buenos Aires – wzruszającej opowieści o nas samych. Na scenie tak jak w życiu sytuacja komiczna często wpisana jest w dramatyczny kontekst, a śmiech miesza się ze łzami wzruszenia. Dlatego koniecznie trzeba odbyć tę podróż razem z Walerką.

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

 Za rolę Walerki w spektaklu Podróż do Buenos Aires Gabriela Muskała została nagrodzona podczas wielu festiwali: NAGRODA AKTORSKA na 42. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, NAGRODA MARSZAŁKA Województwa Łódzkiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, NAGRODA MINISTRA KULTURY na ogólnopolskim konkursie ministerstwa kultury na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, NAGRODA AKTORSKA na I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, NAGRODA MARSZAŁKA Województwa Łódzkiego z okazji inauguracji sezonu artystycznego 2002\2003, GRAND PRIX i NAGRODA POLSKIEGO RADIA we Wrocławiu na 36 Wrocławskich Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora, NAGRODA GŁÓWNA na 7 Międzynarodowym Festiwalu Monodramów THESPIS w Kilonii Niemcy, I NAGRODA na III Międzynarodowym Festiwalu Jednego Aktora "MonoBaltija" w Kownie.

Sztuka Podróż do Buenos Aires znalazła się w finale konkursu Ministerstwa Kultury na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Była pokazywana na wielu festiwalach w Polsce, a także za granicą: w Brukseli i w Egerze na Węgrzech.

...Gabriela Muskała dokonała rzeczy dziś dość niespotykanej: potrafiła zahipnotyzować widownię losami swej bohaterki do tego stopnia, że można było odnieść wrażenie, iż odbywa się jakaś zbiorowa, dotycząca niemal wszystkich widzów, psychodrama polegająca na odsłanianiu wspólnej tajemnicy...

Andrzej Lis, Teatr

...W ponad godzinnym monologu Gabriela Muskała przedstawia proces rozsypywania się świadomości bohaterki, zamierania jej świata, stopniowej atrofii pamięci. Przedstawia przejmująco – właśnie dlatego, że niedosłownie, bez postarzania młodej twarzy i prowokowania zbyt łatwych wzruszeń. (...) Cały ów work in regress (jak określono rzecz w podtytule) pokazany zachwycająco misternie i konsekwentnie; właśnie precyzja scenicznej relacji skupia uwagę widowni niczym kryminał. Mądry, dojrzały spektakl

w reżyserii Mariana Półtoranosa...

Jacek Sieradzki, Polityka

...W łódzkim spektaklu zamiast fizycznej obecności starości jest jej metafora. Gabriela Muskała nie udaje staruchy – jest rumianą młodością, krucha i spłoszona w gestach. I jest to wielkie odkrycie inscenizacyjne...

Łukasz Drewniak, Przekrój

 

BILETY DOSTĘPNE NA ABILET.PL

 reżyseria Marian Półtoranos

muzyka Jacek Grudzień, Greg Zgliński

reżyseria światła Krzysztof Sendke

O B S A D A

Walerka – Gabriela Muskała

czas trwania spektaklu: 80 minut (bez przerwy)

fifa2019Mediateka Góra Mediów zaprasza na kolejny turniej piłkarski na konsoli Playstation4!

Tym razem każdy zapisany gracz będzie mógł spróbować swoich sił w turnieju Ligii Mistrzów grając jednym z 16 klubów piłkarskich.

Zapraszamy 24 kwietnia (środa) o godz. 15.00 (1 piętro Biblioteki Norwida).

Obowiązują zapisy pod nr tel. 45 32 615 lub dodając komentarz pod wydarzeniem na FB ( https://www.facebook.com/events/758582731202268/ )>

Zagra 16 pierwszych zgłoszonych!

Filie nr 1 i 11 zapraszają 25 kwietnia o godz. 12.00 na finisaż wystawy ,,Ciągłe poszukiwania” uczniów klas 5 – 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze.
Prace są inspirowane twórczością Pabla Picassa! Wystawa pod kierunkiem Roberta Tomaka (czynna do 30 kwietnia).

poszukiwania

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.